Za 36-tisíc eur získate takúto Daciu Bigster, tie úpravy stoja za to

Daciu Bigster s Offroad kitom kúpite za 36-tisíc eur. Nové balíky robia z najväčšieho SUV značky hit sezóny.

Tak už aj Daciu Bigster si zobral do parády známy nemecký tuner Carpoint a výsledok stojí za pozornosť. Najväčší model značky Dacia, ktorý bol od začiatku vnímaný ako robustné rodinné SUV, dostal vďaka dvom špeciálnym balíkom úplne nový charakter. Zákazníci si tak môžu vybrať, či chcú jazdiť na športovo ladenej verzii alebo dajú prednosť terénnemu štýlu, ktorý Bigsteru dodáva drsnosť skutočného dobrodruha.

Prvou možnosťou je balík Redust Offroad, ktorý mení Daciu Bigster na vozidlo, aké si dokážeme predstaviť na horských cestách či prašných trasách ďaleko od asfaltu. Carpoint pridal robustné terénne pneumatiky, hliníkový strešný nosič s LED svetlami, vetranú kapotu a bočné schodíky. Nechýbajú ani špeciálne okenné polepy, ktoré podčiarkujú dobrodružný charakter SUV. Majitelia majú dokonca možnosť zvýšiť svetlú výšku úpravou podvozka, čím sa terénne schopnosti posunú ešte o level vyššie.

Daciu Bigster s Offroad kitom kúpite za 36-tisíc eur. Nové balíky robia z najväčšieho SUV značky hit sezóny.Daciu Bigster s Offroad kitom kúpite za 36-tisíc eur. Nové balíky robia z najväčšieho SUV značky hit sezóny.

Na druhej strane stojí balík Redust Sport, ktorý robí z Dacie Bigster elegantného športovca na ceste. Tu Carpoint vsadil na vizuálne prvky a agresívnejší postoj. Znížený podvozok, 20-palcové viaclúčové disky z ľahkej zliatiny a nízkoprofilové pneumatiky okamžite dávajú SUV dynamickejší výraz. Karoséria môže byť prevedená v lesklej čiernej farbe a na kapote sa objavuje ozdobný vetrací otvor. Aj keď motor ostáva nezmenený, Bigster v tejto podobe pôsobí atraktívne a sebavedomo, akoby patril do vyššej triedy.

Daciu Bigster v kombinácii s Offroad balíkom ponúka Carpoint momentálne za niečo vyše 36 000 eur. Za túto cenu zákazníci získajú plnohodnotné SUV s dobrodružným dizajnom, schopnosťami do ľahkého terénu a s množstvom praktických prvkov. Zaujímavé je, že si nemusia objednať celý balík – Carpoint umožňuje kúpiť jednotlivé diely samostatne, takže si Bigster môžu prispôsobiť presne podľa svojich potrieb a vkusu.

To, že sa Carpoint rozhodol upraviť práve Daciu Bigster, nie je náhoda. Menší brat Duster si už dávno získal priazeň tunerskej komunity a Bigster logicky nadväzuje na tento trend. Je väčší, robustnejší a ponúka viac možností, takže pre tunerov predstavuje skvelý základ na úpravy. Navyše sa tým otvára aj nový priestor pre zákazníkov, ktorí chcú mať SUV odlišné od sériovej verzie, no zároveň nechcú investovať do luxusných značiek.

Daciu Bigster s Offroad kitom kúpite za 36-tisíc eur. Nové balíky robia z najväčšieho SUV značky hit sezóny.Daciu Bigster s Offroad kitom kúpite za 36-tisíc eur. Nové balíky robia z najväčšieho SUV značky hit sezóny.

SUV segment je momentálne najpopulárnejší v Európe a zákazníci čoraz viac hľadajú možnosti personalizácie. Prémiové značky to ponúkajú priamo v konfigurátoroch, no dostupnejšie značky, ako Dacia, doteraz ostávali pri základnej ponuke. Úpravy od Carpointu preto môžu znamenať zaujímavý posun – majitelia Dacie už nemusia pôsobiť, že siahli po lacnej alternatíve, ale môžu sa odlíšiť a ukázať, že aj cenovo dostupné auto môže mať štýl.

Navyše, Bigster je pre samotnú Daciu strategický model. Kým Duster sa stal symbolom dostupného SUV pre masy, Daciu Bigster značka postavila ako väčšie a ambicióznejšie auto, ktoré môže osloviť rodiny, cestovateľov a ľudí so záľubou v outdoorovom životnom štýle. Vďaka úpravám ako Redust Offroad či Sport sa tento model stáva ešte flexibilnejším – dokáže zaujať vodičov, ktorí chcú viac drsnosti, ale aj tých, ktorí preferujú mestský športový vzhľad.

Ak bude o tieto balíky záujem, môže to pre Daciu znamenať veľkú šancu. Spolupráca s tunerskými spoločnosťami by mohla zlepšiť imidž značky a posunúť ju bližšie k zákazníkom, ktorí hľadajú originalitu. A práve Daciu Bigster by sme mohli v budúcnosti vídať čoraz častejšie nielen v sériovej podobe, ale aj s úpravami, ktoré z nej robia auto presne podľa štýlu svojho majiteľa.





Autá ma sprevádzajú už od detstva – začalo to otcovou garážou a pokračovalo cez testy, rozhovory a nekonečné hodiny strávené za volantom (aj klávesnicou). Dnes som šéfredaktorkou portálu Autoviny.sk a stále si myslím, že najlepší zvuk je ten, ktorý ide spod kapoty. Aj články by mali byť dobré ako niektoré autá – musia mať tempo, rytmus, pointu… a ak zanechajú stopu, o to lepšie. A hoci mám slabosť pre poriadny osemvalec, viem sa nadchnúť aj pre elektromobil. Ale musí byť naozaj dobrý!