Crash testy pre psov: väčšina pásov a klietok je úplne nanič (video)

Realistické bezpečnostné testy produktov pre psiu bezpečnosť v aute poukazujú na fatálny nedostatok kvalitných produktov.
Vydané  Text: 
Preprava psov v aute je častokrát nevyhnutná, pritom pomerne nebezpečná. Pri prudkom brzdení alebo havárii je pes vystavený veľkému riziku zranenia seba alebo ľudských členov posádky. V Spojených štátoch amerických nezisková organizácia MGA Research Corporation vykonáva realistické bezpečnostné testy súvisiace s prepravou psov v osobných automobiloch. Testuje bezpečnostné pásy a rôzne ďalšie riešenia, ktoré majú psom zabezpečiť vyššiu bezpečnosť. Zistenia poukazujú na skutočnosť, že psy to v aute vôbec nemajú ľahké. Špeciálne bezpečnostné pásy ich častokrát vôbec neudržia a textílne klietky sú príliš slabé na to, aby dokázali udržať čo i len malého psíka v relatívnom bezpečí. Počas testov niektoré figuríny psov úplne vyleteli z takejto klietky cez jej zatvorený otvor. Klientky vyhotovené z kombinácie plastu a kovu sa dokonca pôsobením síl pri náraze úplne rozbijú a ich lietajúce časti majú potenciál zraniť vodiča a posádku vozidla. Organizácia pri crash testoch používa niečo, čo síce vyzerá ako plyšové hračky, v skutočnosti sa jedná o odborníkmi navrhnuté figuríny s hmotnosťou skutočného psa.

Špeciálna výbava pre psa do auta: pásy, poťahy i prepravky

Ak z času na čas cestujete autom aj so svojím psom, určite pre vás budú užitočné niektoré z nasledujúcich pomôcok, ktoré môžu zvýšiť psíkov komfort a bezpečnosť počas jazdy. A vám môžu niektoré z nich pomôcť predchádzať znečisteniu sedadiel chlpami.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk


ODPORÚČANÉ