TEST: Nissan Micra DCI 90 Tekna – Abstinent

Nádherný dizajn a vynikajúca priemerná spotreba Nissanu Micra DCI 90 Tekna je natoľko nízka, že si niektoré nedostatky jednoducho nevšimnete.
Vydané  Text: 

Dizajnérska rozlúčka s nudou sa Nissanu Micra podarila na výbornú, a **práve tento model pomohol Nissanu prekonať hranicu milión predaných kusov.** Navyše na 17-palcových diskoch vyzerá ako automobilová štúdia. V zásade je natoľko pekná, že jej okamžite odpustíte plechový zvuk pri zatváraní. Stačí jeden pohľad na skryté kľučky, rozšírené zadné blatníky a všetko jej odpustíte.
Identickú filozofiu prebral aj interiér. Je farebný, hravý atraktívny. Klasické rozmiestnenie ovládacích prvkov, multifunkčný športový volant dopĺňa kvalitná imitácia koženého čalúnenia. Novinkou v tomto prípade je nový infotainment so systémom Nissan Connect, ktorý spolupracuje s vaším smartfónom prostredníctvom Blueetooth, prípadne cez USB kábel. Môžete tak využívať niektoré aplikácie, ako napríklad zasielanie cieľov do navigácie z domu, prípadne využiť aplikácie Facebooku či Googlu. **Praktické najmä pre mladých ľudí, ktorí sú od internetu už závislí.** Orientáciu na mladšiu klientelu dokazujú aj reproduktory BOSE umiestnené do opierok hlavy. Nechýbal ani bezpečnostný balík Euro NCAP s predkolíznym systémom, ktorý upozorňoval na prekážky, fungoval vynikajúco a za 550 eur ho rozhodne odporúčame. Identický rezultát sa týka aj príplatkových LED svetlometov, nie sú síce aktívne a diaľkové svetlá si tiež budete musieť prepínať sami, napriek tomu oceníte ich svetelný výkon najmä v noci.
Ak je niečo, čo si budete na verzii DCI90 pochvaľovať najviac, je to priemerná spotreba. Aj v zimných podmienkach nebudete mať problém jazdiť za menej ako 5 litrov. **A to sa nemusíte snažiť. Takmer na konci každej jazdy svietila na palubnom počítači hodnota začínajúca sa číslicou 4.** Nafta z nádrže sa míňala príjemne pomaly a dojazd na 40-litrovú nádrž na úrovni 700 kilometrov rozhodne poteší. Takže celkový test je pozitívny, jediným hendikepom je cena testovaného vozidla, ktorá aj pri zohľadnení zľavy predstavovala 17 360 eur. A to je za malé auto vskutku veľa.

TECHNICKÉ ÚDAJE

Nissan Micra DCI 90 Tekna Motor preplň. naftový R4, 1 461 cm3 Výkon 66 kW (90 k) pri 4 000 ot./min. Krútiaci moment 220 Nm pri 2 000 Nn Pohon a podvozok: 5-st. manuálna prevodovka, pohon predných kolies, vpredu zavesenie typu McPherson, vzadu torzná tuhá náprava. Brzdy kotúčové s vnútorným chladením vzadu bubnové. Pneu 205/45 R17 Batožinový priestor 300/1 150 dm3 Rozmery: 3 999 × 1 743 × 1 455 mm, rázvor 2 525 mm pohotovostná/celková hmotnosť 1 082/1 590 kg, objem nádrže 41 l Najvyššia rýchlosť 179 km/h Zrýchlenie 0 – 100 km/h 11,9 s Spotreba 3,8/3,4/3,5 l/100 km Emisie CO2 92 g/km Cena/testované auto 15 780 €/ 17 360 € Konkurenti: VW Polo, Mitsubishi Space Star, Kia Rio
Pokračujte na ďalší príspevok »Výrazný facelift

Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov.

   Nový Spring zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu. Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče.
 • Aktualizované

  Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

 • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

   Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
 • SERVIS

  Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?