Magazín

Celebrity, ktoré vlastnia autá značky KIA

KIA Ceed sedan/liftback je americká KIA FORTE (2020)

LeBron James

LeBron James a KIA K900 © KIA USA
LeBron James a KIA K900 © KIA USA

Tento úspešný americký basketbalista, ktorého svet pozná aj pod prezývkou King James, by si mohol dovoliť doslova akékoľvek auto. O to prekvapivejší bol jeho príspevok na sociálnej sieti z roku 2016, v ktorom sa zmienil o aute, ktoré aktuálne používa. A bola ním práve Kia K900.

Pápež František

Pápež František v KIA Soul, foto je hostované na gulfnews.com

Najmocnejší muž stojaci na čele katolíckej cirkvi a jeden z najvplyvnejších ľudí na svete si tiež nepotrpí na drahé a luxusné autá. V roku 2014 pri návšteve Južnej Kórei sa viezol v obyčajnej Kia Soul, čím chcel vzdať hold kórejskej automobilke, ale zároveň tiež nebyť okázalý.

Peter Cmorík

Víťaz druhej slovenskej Superstar známy svojim rockovým hlasom si ako ideálne auto na vystúpenia na festivaloch vybral oranžovú Kia Sportage. Spokojný je najmä s veľkým kufrom a terénnejším podvozkom.

Matej Tóth

Matej Tóth a KIA Stinger GT (2018)

V roku 2018 si náš úspešný športovec prevzal úchvatnú Kia Stinger GT. Spojenie Mateja Tótha a značky KIA nie je vôbec náhodné, tento charizmatický, sympatický a predovšetkým mimoriadne úspešný športovec už v minulosti prevzal automobily Sportage a Optima Sportswagon z pozície ambasádora značky. Minulý rok sa však KIA pleskla po vrecku a Matejovi odovzdala model, ktorý sme mu iba ticho závideli. V tom dobrom, samozrejme. Model GT poháňaný 3,3-litrovým preplňovaným motorom dokáže zrýchliť z 0 na 100 km/h už za 4,9 sekundy a má maximálnu rýchlosť 270 km/h.

Ambasádori značky KIA

Marek Hamšík

Marek Hamšík sa stal ambasádorom značky Kia

Jeden z našich najúspešnejších futbalistov a kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie sa stal tento rok ambasádorom značky KIA na Slovensku. Stalo sa tak pri krste najnovšieho modelu crossoveru XCeed.

Marek je však fanúšik rýchlych športových áut a minulý rok si do svojho vozového parku kúpil Ferrari 488 Pista za 300 tisíc eur. Či sa teda uskromní a bude reprezentovať značku KIA aj jej aktívnym používaním je otázne.

Rafael Nadal

Rafael Nadal a KIA Stinger GT
Rafael Nadal a KIA Stinger GT

Celosvetovým ambasádorom značky KIA je už 15 rokov španielska tenisová hviezda Rafael Nadal. Rafa spolupracuje so značkou už od roku 2004 a pravidelne sa objavuje v jej celosvetových reklamných kampaniach v televízii, v tlači aj na sociálnych sieťach. Okrem toho propaguje značku na medzinárodných turnajoch aj na veľkých automobilových výstavách. Známy je aj predaj jeho modelu Kia ProCeed na charitatívne účely.

Vďaka výbornej spolupráci sa stal Nadal majiteľom Kia Stinger GT, ktorú mu spoločnosť darovala na používanie vo voľnom čase. Okrem nej však vlastní aj luxusnejšie kúsky ako Aston Martin DBS a Mercedes-Benz SL55.