Magazín

Mercedes začne ponúkať príplatkovú výbavu aj po kúpe vozidla! Má to však háčik:

MBUX, Mercedes
MBUX, Mercedes

Ak ste si zabudli zvoliť určitú príplatkovú výbavu, alebo si jednoducho neboli istí jej výberom, automobilka Mercedes vám teraz ponúka možnosť dovybavenia niektorých prvkov, ktoré ste pri zostavovaní výbavy vynechali. A to navyše priamo z pohodlia vášho vozidla. Ako je to možné? Na zmenu čalúnenia či výmenu dekorov môžete s istotou zabudnúť. Mercedes totiž spomína hlavne digitálnu výbavu, ktorá môže byť súčasťou infotainmentu, teda aplikácie či niektoré neodomknuté funkcie vozidla. Túto možnosť chce Mercedes ponúkať najprv v modeloch tried A, B a GLE, vybavenými najnovšími systémy MBUX.

Práve cez online obchod infotainmentu MBUX si budú môcť zákazníci kedykoľvek priplatiť a cez internet stiahnuť obsah, ktorý si predtým pri špecifikácii svojho nového vozidla nevybrali - napríklad digitálne rádio, navigáciu, zrkadlenie smartfónov či ďalšie aplikácie. Tieto možnosti dovybavenia by mali byť už dnes dostupné v najnovších modeloch automobilky v Európe. Na využitie budú zákazníci potrebovať prístup k internetu a osobné konto v on-line priestore Mercedesu. K zakúpení zmienené výbavy tak nebudú vôbec musieť navštíviť dealera značky. Podľa automobilky môže služba ovplyvniť aj hodnotu vozidiel na trhu ojazdených áut, kedy predajcovia využijú službu k vylepšeniu špecifikácie predávaného auta.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!