Aktuality

5 najväčších konkurentov pre Škodu Fabia III

Segment malých áut je v celoeurópskom meradle najžiadanejší. Preto vytvoriť nový úspešný model tejto kategórie nie je žiadna sranda. Konkurencia je ostrá, zákazníci tlačia na nízku cenu a súčasne žiadajú čo najlepšie auto. Namixovať všetky vlastnosti tak, aby novinka vynikla medzi súpermi, mala konkurencieschopnú cenu a k tomu ešte ostávala pre výrobcov a dílerov primeraná marža, to je naozaj náročná úloha.

Pripravili sme zoznam piatich malých hatchbackov, ktoré budú najvýraznejšími konkurentmi novej Fabie. Každý z nich má rozhodne čo ponúknuť, preto tieto modely patria k najpredávanejším ako u nás, tak v celej západnej Európe.

Ford Fiesta Čím Fabiu potrápi? Fiesta prekonáva ostatných konkurentov jazdnými vlastnosťami. Navyše má výrazný dynamický dizajn a širokú škálu ôsmich motorov od základného 1,25 l/44 kW po športovú Fiestu ST so 134 kW.

Kde bude na Fabiu strácať? So silnejším motorom alebo lepšou výbavou sa cena rýchlo prehupne cez 10 000 €. Fiesta tiež zaostáva priestorom na zadných sedadlách a veľkosťou batožinového priestoru.

5 najväčších konkurentov pre Škodu Fabia III

Renault Clio Čím Fabiu potrápi? Renault stavil na pestré možnosti individualizácie. Tradične vynikajúci je pomer ceny a výbavy. Vyrába sa aj praktické kombi a hneď dve športové verzie - cenovo dostupné Clio GT a výkonnejšie Clio RS

Kde bude na Fabiu strácať? Má menej miesta na zadných sedadlách a celkovo tesnejší interiér. Bežná ponuka zahŕňa len dva benzínové motory a jeden turbodiesel v dvoch rôznych výkonových verziách.

5 najväčších konkurentov pre Škodu Fabia III

Peugeot 208 Čím Fabiu potrápi? Moderný a výrazný dizajn ukrýva priestranný interiér. Medzi silné stránky patria tiež pohodlné sedadlá, dobrý výhľad z vozidla a nízka spotreba všetkých ponúkaných motorov, benzínových aj dieselových.

Kde bude na Fabiu strácať? Atypická architektúra palubnej dosky nemusí vyhovovať každému. Slabinou Peugeotu 208 je tiež naladenie podvozka, tlmenie nerovností je v danej triede áut pod priemerom.

5 najväčších konkurentov pre Škodu Fabia III

Seat Ibiza Čím Fabiu potrápi? Španielsky súrodenec Fabie môže bodovať dynamickejším dizajnom, nižšími cenami a ponukou osvedčených motorov. Seat totiž bude aj naďalej predávať motory z druhej generácie Fabie, na čele s obľúbenou jedna-štvorkou. Existuje aj ako kombi.

Kde bude na Fabiu strácať? Nevýhodou Ibizy sú lacné materiály v interiéri a v niektorých ohľadoch zmätené rozmiestnenie ovládacích prvkov. Atraktívne vonkajšie línie tiež obmedzujú vnútorný priestor v oblasti hlavy.

5 najväčších konkurentov pre Škodu Fabia III

Volkswagen Polo Čím Fabiu potrápi? V koncernovej hierarchii je Polo nad Fabiou, preto ponúkne pokročilé prvky výbavy, ktorých sa Škoda nedočká. Prevedenie interiéru aj jazdné vlastnosti patria medzi malými autami na špičku.

Kde bude na Fabiu strácať? Volkswagen je drahší a počet ponúkaných verzií na slovenskom trhu je značne obmedzený. Už tradične neexistuje verzia kombi, tu sa o zákazníkov Škoda pobije len so Seatom a Renaultom.

5 najväčších konkurentov pre Škodu Fabia III

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie