Kia Sorento zamieri opäť vyššie

Autosalón v Paríži sa blíži a s ním aj prvé skice modelov, ktoré tu budú mať svetovú premiéru. Jednou z noviniek bude aj Kia Sorento tretej generácie.
Vydané  Text: 

Kia pokračuje podľa časového harmonogramu. Tri roky po veľkom facelifte aktuálneho Sorenta príde v roku 2015 na trh tretia generácia stredne veľkého SUV. Rozdiely sú badateľné už na prvých skiciach. Nové Sorento bude značne dlhšie ako predchodca a bude sa tlačiť na modely o triedu vyššie. Kým prvé Sorento prišlo na trh v roku 2002 ako celkom schopné terénne vozidlo, výrazne sa to zmenilo už pri druhej generácii z roku 2009. Zmizol rebrinový rám, tuhá zadná náprava aj podpora pre jazdu v teréne. Namiesto toho sa Sorento zameralo na luxus a komfort. Predajný úspech dáva vývojárom auta za pravdu. Nová generácia bude opäť znamenať výrazné zmeny. Rázvor narastie asi o 30 cm a auto sa bude ponúkať aj v 7-miestnej verzii. Málo informácií sa zverejnilo o pohone, okrem aktualizovanej verzie 2,2 litrového dieselu sa pod kapotu môže dostať aj naftový dvojliter z modelu Sportage. Počítať môžeme aj s hybridným pohonom z Optimy, ktorý produkuje výkon 190 koní a 385 Nm.
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?