Volvo C30 sa predstavilo vo WTCC

Okruh Brands Hatch sa stal miestom premiérového nasadenia Volva C30 S2000 mimo švédskeho šampionátu.
Vydané  Text: 

Volvo sa už vo WTCC predstavilo minulý rok s modelom S40. Robert Dahlgren s ním dosiahol vo švédskom Anderstorpe pomerne solídne umiestnenia, v druhej jazde by dokonca zobral body. Nový rok však priniesol nové auto a tak na okruhy švédskeho šampionátu zaútočil model C30. Ten je podobne ako predchodca poháňaný motorom spaľujúcim E85. V medzinárodnom meradle ho však táto skutočnosť paradoxne mierne brzdí. Palivo E85 totiž nie je oficiálne prípustne vo WTCC a tak Volvo nastúpilo s národnou homologáciou a výnimkou, avšak bez možnosti bodovať. Automobilka je však s víkendom spokojná a plán porovnať sa s medzinárodnou konkurenciou považuje za splnený. Dahlgren však v nedeľu určite šťastný nebol, hoci situáciu bral s nadhľadom. Po sľubnej desiatej pozícii na štarte bol svojim krajanom Rydellom vystrelený z trate. Auto bolo natoľko poškodené, že do druhej jazdy už nemohlo nastúpiť. „Samotná nehoda sa dá považovať za kompliment – keď do vás továrenský pilot zo špičky poľa musí naraziť aby vás predbehol, vtedy viete, že odvádzate dobrú prácu.“ Text: Martin Ruisl
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?