Mierne úpravy pre Daciu Logan

Na model Logan sa popri novinke s menom Sandero akosi pozabudlo. Zástupca malého segmentu, ktorý sa u nás veľmi dobre predáva, však prešiel omladzujúcou kúrou a prichádza s novými cenami.
Vydané  Text: 

Model Logan sme spoznali pred štyrmi rokmi. Jeho misia bola vtedy jasná: zaujať zákazníkov nízkymi cenami a presvedčiť svojimi skrytými kvalitami. Získal si dokonca prívlastok priestorový zázrak, keďže ponúkal na tento segment nadpriemerné pomery v kabíne. Nový Logan prichádza s podobným cieľom. Pridal k tomu však trošku korenia v podobe nového vzhľadu. Nechýba modernizovaná predná časť, kde sa nachádza aj nové logo značky Dacia. V interiéri zákazníci nájdu palubnú dosku, ktorá sa nápadne ponáša na tú, ktorá sa objavila v novinke Sandero. Logan 2008 narástol výrazne do dĺžky. Oproti predchádzajúcemu modelu mu konštruktéri pridali až 40 mm, čiže teraz je dlhý 4290 mm. Veľmi obdivuhodný údaj na tento segment nesie batožinový priestor: nový Logan ponúka podobne ako predchodca až 510 litrov prepravného objemu. Ponuka motorov pozostáva z benzínových osemventilových jednotiek 1.4 MPI a 1.6 MPI, ktoré dosahujú výkon 55 kW (75 k), resp. 66 kW (90 k). V ponuke je aj modernejší agregát 1.6 16V (77 kW/105 k). Naftu spaľuje úsporný 1.5 dCi dostupný vo výkonových verziách 51 kW (70 k) a 62 kW (85 k). Nový Logan sa bude vyrábať v rumunskom Pitesti. Základná verzia s motorom 1.4 MPI je na našom trhu dostupná od 209 900 Sk.
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?