Nový Renault Kangoo na Slovensku

Nevypočítateľná rodina Simpsonovcov s deštrukčnými sklonmi otestovala nový Renault Kangoo. Keďže záťažové testy zvládol, Môžu sa naňho vrhnúť aj slovenskí zákazníci.
Vydané  Text: 

Auto oproti predchádzajúcej generácii narástlo o 18 cm a ponúka veľkorysý vnútorný priestor. Jeho variabilitu zvyšuje asymetricky delené zadné operadlo v pomere 60:40. V niektorých verziách je možné sklopiť dopredu aj sedadlo predného spolujazdca, čím vznikne priestor pre prepravu predmetov s dĺžkou až 2,5 m. Objem batožinového priestoru ponúka v základe 660 litrov, môže však narásť až na maximálnych 2866 litrov. Kangoo sa bude predávať v osobnej a nákladnej verzii, každá z nich v dvoch výbavách. Rodinné auto dostane do vienka jeden benzínový motor 1.6 s výkonom 78 kW (106 k) a tri verzie naftového agregátu 1.5 dCi s výkonmi 50 kW (68 k) až 78 kW (106 k). Pre nákladnú verziu Kangoo Express nebude k dispozícii najsilnejší diesel. Základná verzia rodinného modelu s motorom 1.5 dCi stojí 509 900 Sk s DPH a úžitkový Express s rovnakým agregátom kúpite od 404 900 Sk bez DPH.
Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.