Aktuality

Prvé SUV značky Jaguar sa bude volať F-Pace

Spoločnosť Jaguar sa rozhodla vstúpiť do segmentu SUV už v roku 2013. Koncept na frankfutskom autosalóne sa volal C-X17, v dnešných dňoch už oficiálne Jaguár potvrdil výrobu svojho SUV s názvom F-PACE. Od roku 2016 by malo byť toto SUV priamym konkurentom autám ako sú Porsche Macan, Audi Q5 či BMW X4.

Prvé SUV značky Jaguar sa bude volať F-Pace

Jaguar F-Pace sa bude vyrábať ako päťmiestne SUV s pohon všetkých štyroch kolies s požitím systému Progress Control System. Architektúra podvozku vychádza z rady XE, kde bola použitá hliníková konštrukcia. Sériová podoba modelu by mala vychádzať z prezentovaného konceptu, bez väčších dizajnových zmien. Koncept bol dlhý 4,7 metra a mal rázvor 2,9 metra. Sériový model pravdepodobne zachová tento formát, vrátane nízkej stavby karosérie s výškou iba 1,65 m.

Prvé SUV značky Jaguar sa bude volať F-Pace

Novinka sa bude vyrábať v továrni Land Roveru v Solihulle s plánovaným odbytom 50 tisíc kusov ročne a dostane novú generáciu motorov vlastnej konštrukcie, ktoré sa objavia už na jar v sedane XE.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?