Aktuality

Lexus GS F: Rival BMW M5 je verný atmosfére

S ohľadom na veľkosť a určenie modelu Lexus GS F sa porovnanie s BMW M5 vyslovene ponúka. Nový Lexus GS F síce svojím výkonom na slávneho matadora nedosiahne, avšak nemusel sa znížiť k dopingu v podobe preplňovania a vystačil si s atmosférickým plnením. Pod prednou kapotou sa tak nachádza päťlitrový osemvalec s výkonom 348 kW (473 koní) a krútiacim momentom 527 Nm, pričom jeho mníchovský konkurent dáva v štandardnom naladení 412 kW (560 koní) a krútiaci moment 680 Nm.

Lexus GS F: Rival BMW M5 je verný atmosfére

Výrobca však sľubuje špeciálne odladený podvozok a diferenciál TVD s vektorovaním krútiaceho momentu a prednastavenými režimami Standard, Slalom a Track. Prevodovka je osemstupňová samočinná, s možnosťou manuálneho radenia. Nový Lexus GS F vyniká agresívne poňatým predkom s ohromnou šesťuholníkovou maskou chladiča zasahujúcou väčšinu čelnej steny karosérie. Samozrejmosťou sú rozmerné postranné otvory pre prístup vzduchu k chladičom aj hlavné svetlomety zostavené zo zdrojov LED.

Lexus GS F: Rival BMW M5 je verný atmosfére

Za zmienku pri novom Lexuse GS F stoja tiež rozšírené predné blatníky, nadväzujúce nástavce prahov a difúzor v zadnom nárazníku podčiarknutý dvoma pármi vyosených koncoviek výfukov. Decentnou bodkou za celkovým stylingom sú špecifické devätnásťpalcové ráfiky a odtrhová hrana na veku batožinového priestoru. Interiér je čalúnený dvojfarebnou kožou a Alcantarou s metalickými dekormi a kontrastným stehovaním.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie