Volkswagen Golf Alltrack-parťák pre Scouta

VW Golf sa dočká novej karosárskej verzie. Zvýšením kombi vznikol poloterénny Golf Alltrack, ktorý dostane rovnaké motory ako Octavia Scout.
Vydané  Text: 

Ponuka Golfov s pohonom všetkých kolies doteraz stála v tieni Octavie Combi – ponúka sa síce kombi aj hatchback, ale iba s motormi 1,6 l TDI (77 kW) a 2,0 l TDI (110 kW). To sa ale zmení s príchodom novej varianty, Golf Alltrack so zvýšeným podvozkom a off-roadovým paketom prináša nové motory. Tie isté, čo si môžete objednať do Octavie Scout. K atraktívnemu dizajnu, ktorý nezaprie inšpiráciu väčším Passatom Alltrack, sa teda pridáva motor 2,0 l TDI s výkonom 135 kW, ktorý bol doteraz dostupný len v Golfe GTD s pohonom predných kolies, resp. ako štvorkolka s DSG v Octavii Scout. Vďaka Alltracku sa v ponuke Golfu tiež vôbec prvýkrát objavuje benzínový motor 1,8 l TSI (132 kW), ktorý má štandardne prevodovku DSG. Golf Alltrack je tretím členom rodiny koncernových „terénnych kombi“, okrem už spomínanej Octavie Scout je podľa rovnakého receptu vytvorený aj [Seat Leon X-Perience](http://www.autoviny.sk/novinky/7786-seat-leon-x-perience-spanielsky-scout). Predávať sa začne v priebehu roka 2015. **5 zaujímavostí:** Golf Alltrack je zvýšený o 20 mm, svetlá výška je teda 158 mm Všetky ponúkané motory spĺňajú emisnú normu Euro 6, v Octavii Scout to zatiaľ platí len pre najsilnejší diesel Dizajnové úpravy s dôrazom na kovovo lesklé doplnky sú rovnaké, ako v Passate Alltrack Terénny Golf môže ťahať príves ťažký až 2000 kg Motor s objemom 1,8 litra sa v Golfe ponúkal naposledy v roku 2003, v GTI 4. generácie
Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?