Mercedes-AMG GT: Najostrejší z Mercedesov si vyšliapne na 911 Turbo

Mercedes-Benz odhaľuje nový dvojdverový model s nekompromisnou športovou technikou. Má preplňovaný štvorliter, výkon 510 koní a najrýchlejšie ide 310 km/h.
Vydané  Text: 

Po úspechu Mercedesu SLS AMG prichádza nový menší model. Volá sa Mercedes-AMG GT a neuznáva kompromisy. Jeho hliníková karoséria má motor uložený až za prednou nápravou a prevodovku naopak pri zadných poháňaných kolesách. Novinka je navrhnutá s dôrazom na okruhové využitie, zároveň ale disponuje všetkou komfortnou výbavou známou z ostatných Mercedesov. Osemvalcový motor M178 má objem 4,0 litra, mazanie so suchou skriňou a dvojicu turbodúchadiel umiestnených vnútri medzi radmi valcov. Prevodovka je sedemstupňová dvojspojková, rovnako ako v skoršom SLS AMG. Štandardom je vždy aktívne uloženie motora, výkonnejšie prevedenie má štandardne aj adaptívne tlmiče a samosvorný diferenciál. Na želanie sa budú navyše dodávať keramické brzdy a kované kolesá. Už základný Mercedes-AMG GT so svojimi 340 kW (462 k) a 600 Nm vie ísť najrýchlejšie 304 km / h a šprint na stovku zvládne za rovné štyri sekundy. Mercedes-AMG GT S má 375 kW (510 k) a 650 Nm, jeho maximálka je 310 km/h a akcelerácia je o dve desatiny rýchlejšia. Nezabudlo sa ale ani na praktickosť. Kufor je prístupný cez výklopnou stenu a má objem 350 litrov, vo výbave nechýbajú parkovacie senzory, zadná kamera a celá plejáda asistenčných systémov. Predaj sa začne na jar 2015.
Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.