Aktuality

Nový Volkswagen Jetta má vyše 150 koní a digitálny kokpit ako štandard

Čas letí a mnohí si ani nestihli všimnúť, že model Jetta sa už na Slovensku nejaký ten rok nepredáva. Tento krásny elegantný sedan optimálnych proporcií, čoby Golf sedan, si dnes môžete kúpiť ako jazdenku v bazári s rokom výroby nanajvýš 2018.

Prvá generácia sedanu Jetta sa predstavila na Frankfurtskom autosalóne v roku 1979, na výber bola dvoj alebo štvordverová karoséria a dizajn bol rovnako ako u hatchbacku dielom Giorgetta Giugiara. Dnes sa model Jetta predáva vo svojej siedmej generácii, zákazníkov si nachádza aj v Severnej Amerike, kde mu teraz Volkwagen USA pripravil facelift.

Facelift Volkswagen Jetta naďalej podľa tlačovej správy predstavuje „affordable German engineering“, teda cenovo dostupnú nemeckú prácu, rozumej kvalitu.

Najväčšou inováciou modelu má byť osvojenie benzínového preplňovaného motora EA211 s priamym vstrekovaním a zdvihovým objemom 1,5 litra, ktorý nachádzame aj v relatívne novom crossoveri značky Taos. Tento motor vyvinie maximálny výkon 118 kW (158 k), pracuje v Millerovom cykle, disponuje variabilnou geometriou turba (VTG), palivo vstrekuje pod tlakom 350 barov (predtým 200) a vnútorné steny valcov sú pokryté plazmou nanášaným železným práškom.

Volkswagen Jetta GTI (2022)
Volkswagen Jetta GTI (2022)

V Severnej Amerike bude v predaji aj športová verzia Jetta GTI s estetickým paketom a motorom 2.0 EA888 s max. výkonom 228 koní. Sériová výbava obsahuje manuálnu šesťstupňovú predovku, čo na USA nie je zvykom, za príplatok možno dostať sedemstupňový automat DSG.

Pripomíname, že na našom trhu nový VW Jetta nebude v predaji.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?