Nová Kia Sportage možno ohromí dizajnom ešte viac ako Tucson

Vyzerá to tak, že autodizajn úspešne prekonal akékoľvek bariéry, nová Kia Sportage by mohla patriť medzi najnápadnejšie a vzhľadom najmodernejšie automobily sveta.
Vydané  Text: 
Páči sa vám [Kia Sorento](https://www.autoviny.sk/testy/122078/velky-test-kia-sorento-22-crdi-platinum-vsetko-co-potrebujete-vediet)? Toto rozmerné SUV vyniká nielen vnútorným priestorom a rozsiahlou paletou modernej techniky, ale aj vzhľadom. Stavil skôr na jednoduchosť, je podstatne konzervatívnejší ako napríklad Hyundai Santa Fe, čo mu však evidentne prospieva. Klasický autodizajn je nadčasový, ale s rastúcou konkurenciou vizuálne nápadných áut sa aj Kia musí prispôsobiť a jednému zo svojich SUV modelov dopriať veľmi odvážnu tvár. **Nová Kia Sportage**, ktorá hierarchicky stojí práve pod Sorentom, by mala v novej generácii ukázať, ako dokáže juhokórejská automobilka reagovať na aktuálne trendy. Nová Kia Sportage sa už testuje na cestách a na motoristickom okruhu Nurburgring ([zdroj](https://www.motor1.com/news/498285/2022-kia-sportage-spy-video/)) a hoci má vždy rozsiahle kamuflovanie karosérie, zahraniční novinári už získali niekoľko fotografií detailov, z ktorých potom grafici vedeli vyhotoviť vizualizácie celkového vzhľadu. Podľa magazínu Motor1 ([zdroj](https://www.motor1.com/news/500056/next-kia-sportage-rendering/)) sú tieto vizualizácie, ktoré sa medzičasom rozšírili internetom, verné realite. Za pozornosť stoja detaily ako nové logo výrobcu, vzadu atypicky veľké a umiestnené pomerne nízko, zachovanie kľúčového dizajnové prvku „tigrieho nosa“ na prednej maske chladiča, ale v modernizovanej podobe, nový svetelný podpis v tvare prevráteného písmena V a tiež dvojfarebné vyhotovenie karosérie. To sa stáva stále modernejším. Ak si nová Kia Sportage aspoň čiastočne osvojí dizajn z uvedených vizualizácií, opäť sa čelom postaví k svojmu trhovému rivalovi, SUV Hyundai Tucson. Ten na trh prišiel v novej generácii s nápadne futuristickým vzhľadom, ktorý je terčom pochvál, ale aj kritiky. My môžeme potvrdiť, že oficiálne fotografie a 3D vizualizácie občas vedia pokaziť dojem, pretože naživo novinka pôsobí značne lepšie. Trúfame si tvrdiť, že nech aj Kia príde s akokoľvek futuristickým vzhľadom nového SUV Sportage, v konečnom dôsledku sa bude jednať o pekné vozidlo, o ktoré budú mať Európania záujem. Doteraz pritom Kia Sportage ponúka skôr miernejší dizajn, ktorý nevytŕčal z radu, ale bol nositeľom kľúčových dizajnových prvkov automobilky. ### Aktuálna Kia Sportage Aktuálna generácia [SUV Kia Sportage sa na Slovensku predáva od 19 590 eur](https://www.kia.com/sk/nove-auta/sportage/zistit-viac/), a to v konfigurácii SILVER 1.6 GDi 97 kW (132 k) s predným pohonom a manuálnou 6-stupňovou prevodovkou. Od výbavy GOLD je potom v predaji aj ako naftový mild-hybrid s pohonom všetkých kolies a s automatickou prevodovkou. Sportage sa zatiaľ nepredáva ako plug-in hybrid, ale očakávame, že sa takáto verzia dostane do ponuky spolu s novou generáciou. Práve teraz je Sportage k dispozícii aj vo výbave [BLACK EDITION](https://www.kia.com/sk/nove-auta/sportage/zistit-viac/) so SMART KEY a LED svetlometmi zadarmo.

Veľký test Kia Sorento 2.2 CRDi Platinum: Všetko, čo potrebujete vedieť

Zvažujete kúpu Kie Sorento? Prečítajte si náš podrobný test konfigurácie 2.2 CRDi Platinum v 7-miestnom vyhotovení.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk


ODPORÚČANÉInzercia

Advertisement