Aktuality

Nová Honda Civic prinesie výraznú zmenu

Civic bolo niekoľko posledných generácií automobilovým rebelom. Automobilka totiž zanovito experimentovala s expresívnym dizajnom. Niekedy úspešnejšie, inokedy bol výsledok skôr rozpačitý. A tento postup bolo cítiť nielen na dizajne karosérie ale aj v kabíne. Čas však ukázal, že Honda oslovuje skôr klientelu, ktorá si na dizajnové úlety príliš nepotrpí. A tak tu máme Hondu Civic jedenástej generácie. Iste, automobilka tvrdí, že auto na fotkách je iba prototyp. Keď sa však na fotky pozriete detailnejšie je vám jasné, že až na pár nepodstatných detailov sa dívate na auto, ktoré bude o pár mesiacov oslavovať výstavnú premiéru.

Honda Civic XI.

Športovo-elegantný

Po extravagancii prichádzajú v Honde na chuť dizajnu, ktorý sa má šancu páčiť podstatne väčšej skupine zákazníkov. Nový dizajn karosérie sprostredkuje športovú DNA automobilky aj bez dramatických línií. Celkovo vyvážený dizajn karosérie doplnený výraznou prednou maskou s modernými reflektormi posúvajú Civic na hranicu medzi mainstreamom a prémiou. Podobný posun cítiť aj v stvárnení interiéru. Pracovisko vodiča je usporiadané prehľadne a čo je ešte lepšou správou, v Honde pokračujú vo filozofii, že auto nie je spotrebná elektronika. A tak aj Civic dostane hneď niekoľko klasických ovládačov. Doba dotyková je tak v Honde minulosťou.

Honda Civic XI.

Technika zatiaľ neznámou

Automobilka je podľa očakávania na technické informácie zatiaľ skúpa, tie si necháva až na oficiálnu premiéru. Už dnes však vieme, že v pláne sú dve verzie karosérie – štvordverový sedan a klasický päťdverový hatchback. Druhou zásadnou správou je to, že napriek brutálnemu boju proti emisiám bude aj verzia TypeR. O technike pod prednou kapotou zatiaľ automobilka mlčí. Nevedno teda, či a aké motory pre nový Civic ponúkne. O hybridoch niet zatiaľ tiež ani zmienky, prekvapením by však skôr bolo, ak by Civic hybridnú techniku nedostal. S čím však zákazníci môžu počítať, je bohatá zostava prvkov aktívnej a pasívnej bezpečnosti Honda Sensing. Ak sa vám nová Honda Civic páči, na oficiálne informácie nebudete čakať dlho. Oficiálna premiéra je naplánovaná na prvý štvrťrok 2021.

Honda Civic XI.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie