Aktuality

AKTUÁLNE: Porsche na Slovensku postaví nový závod! Zamestná cez 1 200 ľudí

Porsche 911 Turbo S (2021)

Toto takmer nikto nečakal! Nemecký výrobca športových vozidiel chce na Slovensku postaviť úplne nový výrobný závod. Domácim povoľovacím úradom už predložili projekt výstavby nového slovenského závodu nielen na výrobu karosérií pre vozidlá, ale aj zhotovovať by sa u nás mali aj samotné linky. Podľa aktuálnych informácií si projekt vyžiada až 1200 nových zamestnancov.

Nový závod by mal vyrásť na Považí, pričom by malo ísť o naozaj veľkú posilu domáceho automobilového priemyslu. Nový komplex by mal automobilku stáť zhruba 250 miliónov eur. Nejde pritom o prvú investíciu tejto značky na Slovensku. Porsche už má v prevádzke jednu nástrojáreň v Dubnici nad Váhom a od minulého roka si pri Hornej Strede v okrese Nové Mesto nad Váhom stavia aj nové vývojové centrum na linky na karosérie automobilov pre zhruba zhruba 500 inžinierov.

Tento článok budeme priebežne aktualizovať o nové informácie!

Videotesty AMŠ

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie