Aktuality

Najpredávanejšie SUV sveta, Toyota RAV4, prekonalo už 10 miliónov vyrobených kusov

Test Toyota RAV4 2.5 Hybrid AWD-i  (2019, foto: PANER pre auto motor a šport)

Model RAV4 sa pripojil do radu modelov Toyota, ktoré zaznamenali osemciferný predaj. Celkový predaj tohto najpredávanejšieho SUV prekonal koncom februára tohto roka hranicu 10 miliónov, o čo sa postaralo päť generácií vozidla vyrábaného od roku 1994.

Od svojho uvedenia na trh bol globálny model RAV4 lepší a lepší. Vytvoril nový segment kompaktných a agilných SUV pre voľný čas a pokračoval v určovaní hraníc, pričom predaj stále rástol.

V roku 2019 sa model RAV4 stal nielen najpredávanejším SUV na svete, ale aj štvrtým najpredávanejším osobným vozidlom celkovo. Zďaleka najúspešnejším trhom sa stala Severná Amerika, kde sa predalo viac ako pol milióna vozidiel (535 000 v roku 2019), nasleduje Európa (133 000) a Čína (127 000).

V Európe sa predalo od roku 1994 viac ako dva milióny kusov vozidiel RAV4, zatiaľ čo najnovší model piatej generácie uvedený na začiatku roku 2019 zaznamenal nový ročný rekord na úrovni viac ako 130 000 kusov.

Tento rok bude pre rad RAV4 dôležitý, pretože na trh príde nový hybridný model RAV4 Plug-in Hybrid, ktorý zákazníkom ponúkne ešte väčší dojazd v čisto elektrickom režime s nulovými emisiami a nulovou spotrebou paliva.

Tabuľka: Predaje TOYOTA RAV4 od 1994 do februára 2020

Prečítajte si aj:


Toyota Corolla a RAV4 prešli doteraz najprísnejšími skúškami, ako obstáli v bezpečnosti? Prinášame podrobnosti

Redakcia


Motoristický novinár otestoval Toyotu RAV4 ako športové auto: ako skončila jazda v štýle WRC?

Martin Šebesta


Toyota RAV4 konečne prichádza ako plug-in hybrid! Vieme, kedy príde na Slovensko

Redakcia (s)


Dotácie od štátu budú platiť aj na novú Toyotu RAV4, dostala plug-in hybridný pohon a skvelé parametre

ERIK STRÍŽ


Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie