Nová Škoda Scala Spider sa predstaví už v lete! Má to však jeden háčik

Šikovní študenti zo školy v Mladej Boleslavi aj tento rok pripravujú koncept auta. Ako základ im poslúži nová Škoda Scala.
Vydané  Text: 
**Škoda Scala Spider,** takto sa bude volať nové vozidlo na ktorého výrobe sa podieľa 20 študentov zo **Škoda Academy.** V rámci workshopu v **oddelení dizajnu Škody v Mladej Boleslavi sa dokonca stretli aj s hlavným dizajnérom Oliverom Stefanim.** Spoločnými silami vytvorili prvú skicu vozidla, veď ako hovorí šéfdizajnér Škoda Oliver Stefani: > „Kreslenie je aj napriek širšiemu využitiu počítačov a simulácií stále podstatnou súčasťou práce automobilových dizajnérov.“
Predstavenie nových študentských vozidiel je tu každoročne počas letných mesiacov už od roku 2014. Minulý rok sme sa s našou kamerou boli pozrieť na koncept s názvom **Škoda Mountiaq, kde sme aj vyspovedali minuloročných tvorcov auta.** Práve študenti sú budúcnosťou pre automobilky, a ako môžeme vidieť na ich predošlých projektoch, všetky sú **hravé, štýlové a netradičné.** Preto sa už dnes tešíme, kedy si budeme môcť auto vyskúšať. Má to však jeden háčik, **zajazdiť si na ňom môže len pár ľudí v rámci predvádzacích akcií. Vozidlo sa totižto do komerčnej výroby nedostane.**
Pokračujte na ďalší príspevok »Servis

Povinná čierna skrinka v autách: Čo sleduje nové monitorovacie zariadenie?

  • Doteraz výrobcom stačilo do áut montovať predprípravu na čiernu skrinku, tento rok už v nich už bude musieť byť monitorovacie zariadenie.

     Poslúži napríklad vtedy, keď sa bude dokazovať zodpovednosť za dopravnú nehodu - nie však vždy. Prečítajte si o téme čierna skrinka v autách viac v našom príspevku.