Aktuality

Škoda Superb Made in Bratislava?

Škoda Superb iV PHEV (2020)

Podľa českých Hospodárskych novín by sa do Bratislavy spoločne so Superbom presunula výroba modelov Passat a Arteon. Podľa odborového predáka Povšíka však môže všetko nakoniec skončiť úplne inak a koncern Volkswagen výrobu nakoniec presunie do Györu , kde má svoju fabriku Audi. Zdá sa teda, že vedenie koncernu nateraz s výstavbou novej fabriky v Turecku nepočíta.

Koncern ani Škoda sa k uvedeným plánom nevyjadruje. „Budúci výrobný program nekomentujeme,“ povedala denníku hovorkyňa Škody Auto Kamila Biddle.

Ako to nakoniec s výrobou vlajkovej lode značky Škoda dopadne ukáže až čas. Pokojne sa totiž môže stať, že púšťanie podobných informácií je iba súčasťou stratégie odborového predáka Jaroslava Povšíka. V mladoboleslavskej automobilke totiž začalo kolektívne vyjednávanie o raste miezd. Už dlhšie je navyše známe, že na výrobné linky Bratislavskej fabriky miery Škoda Karoq.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

CUPRA Track Day: Horkokrvní Španieli to rozpálili na Slovakia Ringu | Foto: David Hecl
Testy

CUPRA Track Day: Horkokrvní Španieli to rozpálili na Slovakia Ringu

Spojenie CUPRA a pretekársky okruh? To môže byť celkom poriadna porcia zábavy. Vďaka najmladšej európskej automobilke sme mali možnosť otestovať jej dva najostrejšie modely priamo na pretekárskom asfalte. Už po chvíľke jazdenia bolo jasné, že autá, ktoré sa od seba navonok tak veľmi odlišujú, majú extrémne veľa spoločného.