Aktuality

Polícia zavádza skúšobnú dobu pre nových vodičov, čo to znamená v praxi?

Polícia SR
Polícia SR
Zdroj: facebook

Hrozivá štatistika donútila zaviesť tvrdšie pravidlá pre nových šoférov s praxou do 2 rokov. Títo vodiči tvoria len 5% z celkového počtu šoférov, a pritom sú účastníkmi takmer každej piatej smrteľnej nehody.

Ako uvádza Polícia Slovenskej republiky na ich facebook stránke: "Vodiči, ktorí získajú vodičský preukaz skupiny "B" budú po novom v 2-ročnej skúšobnej dobe. Môže za to ich vysoká nehodovosť." Nové pravidlá platia od 1. decembra.

Ak šofér, ktorému bol vydaný vodičský preukaz pred menej ako 2 rokmi poruší pravidlá cestnej premávky závažným spôsobom, bude sa musieť podrobiť rehabilitačnému programu pre vodičov a následnému preskúšaniu odbornej spôsobilosti. Pri opakujúcom sa závažnom porušení pravidiel cestnej premávky vám polícia vodičský preukaz odoberie.

A čo na tento krok hovoria ľudia na sociálnych sieťach?

  • Wandall T. - A ešte by tam mali byt obmedzenia, týkajúce sa rýchlosti jazdy a povinné označenie auta Z-kom. Je to aj v iných krajinách a myslím, že to celkom dobre funguje.

  • Martin V. - Čo tak sa zamerať na kvalitu autoškoly... výcvik, školenie, učenie... Nie len učiť zákon systémom cvičné testy, krížikujte do aleluja... a o inom radšej pomlčím

  • Renáta T. - Podľa mňa by každý jeden budúci vodič mal prejsť psychotestami, ale takými riadnymi. Ja keď som si v 1991 robila vodičák, tak som si ho robila v Dopravnom podniku a musela som spraviť aj psychotesty, inak by ma ani nepustili do autoškoly. Myslím si, že veľa ľudí by vodičské oprávnenie ani nedostalo.

----------------------

Sledujte nás aj na Youtube

Rád skúšam nové veci a neznášam jednoliatý spôsob života. Práve vďaka tomu som sa dostal aj k písaniu článkov. V novinárskej branži sa pohybujem od roku 2015, začínal som ako kameraman a redaktor v košickej regionálnej televízií Naša (ktorá sa neskôr preorientovala na Košice:Dnes). 90% svojho času venujem video-tvorbe a fotografii, no popritom sa rád uvoľním aj pri ďalších kreatívnych prácach.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie