Aktuality

Lada Niva dostala nový interiér aj airbagy! Pozrite, čo priniesol facelift

Legendárna Lada 4x4 (známa aj ako Niva) absolvovala ďalší facelift, ktorý prináša hneď niekoľko zásadných noviniek. Najviditeľnejšie zmeny pritom nájdeme v interiéri vozidla. Nové sú ručičkové prístroje a palubný počítač v kaplnke pred vodičom. Modernejšia je tiež ventilácia a stredový panel preberajúci dobre známe prvky z modelov Priora a Granta.

Po praktickej stránke priniesla modernizácie zväčšenú schránku pred spolujazdcom či dvojicu 12 V zásuviek. Komfortnejšie sedadlá s novým mechanizmom sklápania poskytnú lepšiu oporu pre chrbticu a v teréne sa zíde aj ergonomické bočné vedenie. Zvýšená bezpečnosť sa tentokrát týka najmä zadných pasažierov. Tí dostanú plnohodnotné opierky hlavy, čo považujeme za zásadný posun vpred. Zaujímavé tiež je, že do Nivy začnú Rusi montovať aj airbagy, pričom ako prvý príde do ponuky jeden bočný nafukovací vak na strane vodiča. Čelný airbag sa údajne začne inštalovať do Nivy až neskôr. Pod kapotou môžeme nájsť nové motorové ložiská a kvalitnejšie vložky tlmiace vibrácie, ktoré by mali znížiť hladinu akustického hluku v interiéri.

Modernizovaný model už začal schádzať z výrobnej linky a dostupný by mal byť aj na Slovensku v rámci individuálneho dovozu už do troch mesiacov.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie

VW Golf R (auto motor a šport č. 10/2022)
Testy

To sú tlaky! Test VW Golf R

Vrcholná verzia Golfu chce byť auto, ktoré dokáže všetko. Voziť vás každý deň do práce v lete aj v zime, zabaviť vás na okreske, naháňať autá na okruhu a dokonca aj driftovať. Dokáže to všetko?