Aktuality

Honda Jazz sa zmenila na nepoznanie. Ponúkne nevídanú variabilitu zadných sedadiel

V ústrety elektromobilite. Honda Jazz e:HEV prvýkrát prichádza s elektrifikovaným pohonom ako úplným štandardom a pritom mení svoj pôvodný dizajn na nepoznanie. Odteraz sú pre Jazz typické oblé estetické prvky a celkový vzhľad pripomínajúci skôr elektromobil ako auto so spaľovacím motorom.

Honda chce všetky svoje európske modely spraviť aj elektrickými už do roku 2022 a je preto veľmi pravdepodobné, že sa nového Jazzu dočkáme aj na výlučne elektrický pohon. Nový Jazz je prvým nositeľom technológií s názvom Honda e:Technology, ktoré bude odteraz značka používať pri všetkých ďalších modeloch s plne alebo čiastočne elektrickým pohonom.

O konkrétnych motorizáciách zatiaľ výrobca neinformoval, podrobnosti zatiaľ nemáme ani o vonkajších proporciách vozidla a jeho vnútornom priestore.

Spoločne s východiskovým hatchbackom Jazz značka Honda predstavila aj variant Jazz Crosstar, ktorý ponúka oplastované spodné hrany, strešné koľajnice a mierne odlišnú prednú masku. Crosstar pripomína malý crossover, v porovnaní s hatchbackom má mierne vyšší posed.

Nová generácia Hondy Jazz sa v Európe začne predáva v polovici budúceho roka.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie