Nové obrovské SUV od Volkswagenu má základný kufor 1141 litrov!

Ak je vám Touareg malý, potom budete z tejto novinky vo vytŕžení.
Vydané  Text: 
Obrovský stroj plný techniky je nositeľom dvoch úplne nových odznakov Volkswagenu a modelovej línie R. Volkswagen Atlas Cross Sport v modelovom roku 2020 ponúkne dizajnové princípy známe zo súčasných modelov nemeckého automobilového koncernu vyhotovené v nadrozmernej podobe. Pritom je ešte o takmer šesť centimetrov menší ako východiskový model Atlas, ktorý sa v zámorí predáva ako vozidlo „primeraných rozmerov“. Tamojší trh je skrátka priestorovo náročnejší ako náš európsky. Americký Volkswagen dokonca novinku označuje ako mid-size SUV, teda stredne veľké SUV.
VW Atlas Cross Sport je vybavený prémiovou palubnou technikou, napríklad dvanástimi reproduktormi audiosystému Fender, rozpoznávaním dopravných značiek, asistentom pre jazdu v dopravnej zápche, vstavaný Wi-Fi hotspot s pripojením na 4G LTE, digitálny kokpit, prístup k autu cez mobilnú aplikáciu a v neposlednom rade motory V6. V základnej konfigurácii ponúkne maximálny výkon 175 kW (235 k), v tej vyššej až 205 kW (276 k).
Veľmi pôsobivé sú údaje o vnútornom priestore. V základnom usporiadaní zadných sedadiel ponúkne objem batožinového priestoru až 1 141 litrov Naše európske autá takýto údaj zvyčajne dosahujú až po sklopení zadných sedadiel, ale Atlas Cross Sport po ich sklopení sprístupňuje nákladný priestor s kapacitou až 2 203 litrov. To sú parádne čísla, nepochybne veľmi atraktívne aj pre slovenských zákazníkov. Tí sa však k obrovskému Atlasu Cross Sport nemajú ako dostať konvenčnou cestou.
V čase uvedenia do predaja v USA bude Atlas Cross Sport dostupný v pomerne širokej palete stupňov výbavy, konkrétne: S, SE, SE w/Tech, SE w/Tech R-Line, SEL, SEL R-Line, SEL Premium a SEL Premium R-Line.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »