Aktuality

Radíme, ako sa najlepšie dostať na Pohodu 2019? (Autá, vlaky, autobusy i karavany)

AUTO

Prísť autom je pohodlné, pretože si sami zvolíte čas, netlačíte sa s inými cestujúcimi a vezmete si čo sa vám zmestí do kufra auta. Je to ideálny spôsob dopravy na festival, ak idete aj s deťmi.

Na nájdenie najlepšej trasy môžete použiť Google Maps priamo cez stránku festivalu, kde stačí iba zadať odkiaľ cestujete a spôsob vašej dopravy. Mapa vás navedie priamo k vstupu na festivalové parkovisko.

Pohoda je známa aj svojim ekologickým prístupom k životnému prostrediu, o čo sa snaží aj prostredníctvom iniciatívy #spolunapohodu. Ak uvediete tento hashtag na pohoďáckej Webparty, môžete ponúknuť voľné miesto v svojom aute alebo si nájsť zdieľaný odvoz s niekým z vášho okolia.

KARAVANY A PRÍVESY

Karavan park sa nachádza hneď za bránami do festivalového areálu. Rovnako ako majitelia áut, dostanú vodiči karavanov nálepku, ktorú si nalepia na čelné sklo. Ak chcú mať majitelia prívesov napojenie na elektrinu, prídu priamo na parkovisko pre karavany. Ak chcú bežné stanové miesto, z parkoviska pre verejnosť si musia dotlačiť príves do stanového mestečka, pričom platia iba za auto, ktorým ho privezú.

Parkovanie

Parkovisko sa otvára vo štvrtok 11.7.2019 o 12:00 a zatvára sa v nedeľu o 16:00, pričom posledný vstup je možný v nedeľu o 8:00. jeho kapacita je 5000 vozidiel. Vybrať si môžete buď parkovanie na betónovej pristávacej dráhe letiska Trenčín alebo na trávnatých plochách. Celková plocha parkoviska je 119 000 m2.

Parkovisko je rozdelené na 4 sektory podľa vzdialenosti od festivalovej brány, ktorá je 100 až 700 metrov. Na parkoviská vstupujte cez GATE P od obce Opatovce. Prísť môžete okrem auta aj motorkou alebo karavanom, ale iba s platným lístkom na festival. Pri vstupe dostanete nálepku, na ktorej uvediete EČ vozidla a svoj telefonický kontakt. S nálepkou na čelnom skle môžete z parkoviska odísť a zase prísť naspäť.

Cena parkovného závisí od sektora a času, kedy si parkovné kúpite. Ak si parkovné kúpite v predpredaji na všetky festivalové dni, parkovné vás vyjde 20 až 35 eur. Pri platení parkovného na mieste je cena bez ohľadu na sektor 35 eur. Parkovné za motorku je 20 eur.

Organizátori festivalu mysleli aj na rodiny s deťmi do 6 rokov, tehotné ženy a ľudí s obmedzenou možnosťou pohybu, ktorí sú po preukázaní sa príslušným dokladom vpustení na parkovisko hneď pri bráne na festival.

Práve včera 8. júla 2019 organizátori prostredníctvom svojej stránky informovali, že v predaji ostáva posledných 100 miest v parkingu P4.

VLAK

Festival Pohoda spolupracuje so ZSSK, vďaka čomu budú pridané festivalové rýchliky z Bratislavy a Košíc do Trenčína. Vo vlaku z Košíc sa bude už tradične nachádzať aj jeden párty vozeň s DJom. Spiatočná cesta vlakom z Košíc špeciálnym festivalovým vlakom stojí 14,90 a z Bratislavy 9,90. Nastúpiť môžete aj v Spišskej Novej Vsi a Liptovskom Mikuláši, ostatné nástupišťa sú vypredané.

AUTOBUS

Špeciálnymi autobusmi Slovak Lines, ktoré pôjdu z rôznych miest na Slovensku, sa pohodlne dostanete až priamo pred festivalovú bránu. Ak cestujete z Bratislavy, Senca alebo Malaciek, dostanete vďaka podpore Bratislavského samosprávneho kraja dokonca zľavu. Naspäť domov vyrážajú autobusy priamo od hlavného pódia v nedeľu na poludnie.

Cena obojsmerného lístka z Bratislavy je 20 eur a napríklad z Banskej Bystrice a zo Žiliny je to 26 eur. Kúpiť si môžete aj jednosmerný lístok za polovičnú cenu.

BEŽNÁ DOPRAVA

Prísť môžete aj bežnými vlakovými alebo autobusovými spojmi, ktoré vás obe privezú na trenčiansku stanicu. Odtiaľ premáva pravidelná nonstop kyvadlová doprava, ktorá vás privezie priamo k festivalovej bráne.

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie