FOTOGALÉRIA: Búrka na východe zničila stovky áut!

Množstvo majiteľov áut hlási obrovské škody.
Vydané  Text: 
Padajúce krúpy o priemere golfovej loptičky vo štvrtok zničili v Košiciach množstvo áut. Podľa informácií TV Markíza je ich viac ako 1000. Predbežné škody sú vyčíslené na viac ako 1 800 000 €. Niektoré poisťovne aj napriek pripoisteniu za živelné pohromy škody nevyplácajú. Dôvod? Krupobitie medzi ne nepatrí. Ako na svojom facebooku informuje SHMÚ: **“Včerajšie krúpy, ktoré padali v Košiciach a blízkom okolí, boli skutočne mimoriadne. Tie najväčšie mali v maximálnom priemere podľa aktuálnych zistení 8 cm a samozrejme spôsobili značné škody, keďže búrka zasiahla husto obývanú oblasť. Takto veľké krúpy sú typicky spájané so supercelou.“** Zdroj fotografií v galérii: https://www.facebook.com/groups/doprava.ke.ks/ (facebook: Dopravný servis KE,KS) **—KONIEC ČLÁNKU—**
Pokračujte na ďalší príspevok »SERVIS

Inovatívny rad legálnych žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED W5W je dostupný už aj na Slovensku

  • ams OSRAM, svetový líder v oblasti optických riešení, rozšíril rodinu na Slovensku legálnych LED žiaroviek OSRAM NIGHT BREAKER® LED o žiarovku W5W.

     Osvedčenie Ministerstva dopravy SR o vnútroštátnom typovom schválení komponentu je aktuálne udelené pre náhradné LED svetelné zdroje typu: H1-LED, H4-LED, H7-LED, H7-LED (24 V), a novo aj pre W5W-LED.