Aktuality

Toto je interiér nového Renaultu Clio! Konkurenciu položí do smútku.

Napriek tomu, že súčasná generácia mestského modelu francúzskej automobilky Renault je na trhu už viac ako sedem rokov, stále sa radí k triednym bestsellerom. Celkovo sa od roku 2012 predalo viac ako 450 000 kusov, a preto nemôže automobilka pri vývoji nástupcu nechať nič na náhodu. Zatiaľ čo vzhľad exteriéru ešte zostáva tajomstvom, prvé oficiálne fotografie interiéru už Francúzi stihli vypustiť do sveta. A je sa na čo pozerať! Na prvý pohľad pôsobí o niečo športovejším dojmom. Môžu za to aj krátka hlavica radiacej páky a menší volant s hrubším vencom. Renault dáva definitívne zbohom tvrdým plastom, ktoré nahradili mäkčené materiály s čalúneným vzorom. Viditeľné sú vo dverách a na čelnej strane palubnej dosky. Individualistov poteší veľká miera farebných kombinácií a rôzne druhy čalúnení sedadiel.

Interiér Renault Clio (2019)

Vnútornému priestoru dominuje obrovský infotainment s uhlopriečkou 9,3 palca, ktorý je väčší ako vo vlajkovej lodi Espace. Kvitujeme jeho mierne natočenie smerom k vodičovi. Novinkou je i digitálny prístrojový štít, ktorý bude automobilka dodávať v dvoch veľkostných prevedeniach v závislosti od výbavy. Základný si bude musieť vystačiť s uhlopriečku 7 palcov. Drahšia verzia ponúkne s 10-palcovú uhlopriečku aj premietanie navigačného systému medzi budíkmi. Kruhové ovládanie klimatizácie s podsvietením a fyzické tlačidlá preberá Clio od najnovšej generácie Dacie Duster. Pod nimi sa nachádza priestor na mobilný telefón s konektormi pre USB alebo AUX. Pravdepodobne sa vo výbave objaví aj funkcia bezkáblového dobíjania smartfónov.

Interiér Renault Clio (2019)

Bližšie technické informácie o motorizáciách zverejnené zatiaľ neboli. Vieme však s určitosťou povedať, že novinka bude využívať platformu CMF-B, ktorá zažije premiéru v modernizovanom SUV Renault Kadjar už tento rok. Istotou sú tiež dva benzínové agregáty 0.9 a 1.3 TCe, naftu by mala zastupovať dobre známa jednotka 1.5 dCi. Hovorí sa tiež o mild-hybridnej technológii či plne elektrickej verzii. Nová generácia sa oficiálne predstaví už onedlho na autosalóne v Ženeve, na slovenskom trhu sa objaví v závere tohto roka.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie