Vieme, koľko Mercedesov sa predáva na Slovensku a akých

Značke Mercedes-Benz sa na Slovensku darí, o čom svedčia aj predajné čísla za rok 2018.
Vydané  Text: 
Mercedes-Benz GLC - od 46 580 €
V priebehu minulého roka ste si na našich stránkach mohli prečítať testy veľkého množstva automobilov značky Mercedes-Benz. Za všetky pripomiem mnou testovaný 9-miestny Sprinter Tourer, jazdu na úplne novej Triede B, test kempingovej triedy V vo výbave Marco Polo so strešným stanom, test novej Áčky či úžasného Mercedes-AMG GLC 63 S. Zaznamenali sme, že je o tieto testy je veľký čitaľský záujem a reakcie na vozidlá veľmi pozitívne. Nie je sa preto čomu čudovať, keď Mercedes zverejní štatistiky predaja za minulý rok a ohlási, že v prémiovom segmente zastáva pozíciu lídra. **Za celý minulý rok značka predala 3 421 vozidiel.** V kategórii osobných automobilov M1 značka na Slovensku predala 3 108 vozidiel, pričom trhový podiel automobilky predstavuje 3,17 percenta. Zdá sa to ako veľmi malý podiel, lenže Mercedes-Benz zastupuje prémiový segment. Ďalších niečo vyše 300 automobilov patrí do kategórie úžitkových automobilov N1.
Slovenskí zákazníci sa najčastejšie rozhodovali pre SUV-čka a hatchbacky. Najlepšie sa predávala Trieda GLC, celkovo sa z nej registrovalo 610 kusov a má na svedomí až 20 percent všetkých slovenských predajov značky.
Mercedes-Benz GLA - od 29 214 €
Ako veľmi úspešná sa tiež ukála Trieda GLA s počtom predaných kusov 313 a s počtom 243 vozidiel a takmer 8-percentným podielom rok 2018 bilancovala nová Trieda A.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk


ODPORÚČANÉInzercia

Inzercia

Advertisement