Aktuality

Tím TOYOTA GAZOO RACING sa teší na domáci okruh v Japonsku

Od návratu do vytrvalostných súťaží v roku 2012 dokázal tím na uvedenom domácom podujatí zvíťaziť už päťkrát zo šiestich štartov. Po augustovom sklamaní na okruhu Silverstone je tím teda mimoriadne motivovaný, aby na okruhu Fuji Speedway už tretíkrát vybojoval výsledok v podobe prvých dvoch miest, a tým zvýšil svoj náskok vo svetovom šampionáte.

TOYOTA ako víťaz pretekov Le Mans očakáva veľké davy fanúšikov, pretože okruh Fuji Speedway leží na úpätí hory Fudži, len niekoľko kilometrov od technického centra Higashi-Fuji, kde prebieha vývoj a výroba hybridného elektrického pohonu s výkonom 1 000 koní.

Tím plánuje, že pred zrakmi domácich fanúšikov a celého radu kolegov z TOYOTY posilní svoj náskok v tabuľke bodovaní tímov svetového šampionátu, ktorý sa zredukoval iba na tri body pred tímom Rebellion Racing. Stalo sa tak kvôli rozhodnutiu usporiadateľov pretekov Silverstone diskvalifikovať obe vozidlá TS050 HYBRID po tom, čo vybojovali prvé a druhé miesto.

Sébastien Buemi, Kazuki Nakadžima a Fernando Alonso s vozidlom TS050 HYBRID č. 8 aj naďalej vedú v bodovaní pilotov svetového šampionátu. Teraz s výrazne zníženým náskokom iba dvoch bodov pred posádkou vozidla Rebellion č. 3.

Jazdecká zostava vozidla TS050 HYBRID č. 7 v zložení Mike Conway, Kamui Kobajaši a José María López na okruhu Silverstone bojovala veľmi srdnato a teraz sa pokúsi dosiahnuť svoje prvé víťazstvo v tohtoročnej sezóne práve na Fuji, kde Mike a Kamui v októbri 2016 naposledy dokázali zvíťaziť.

Hisatake Murata, prezident tímu: „Záležitosť po pretekoch na Silverstone je teraz už minulosťou a niekoľko posledných týždňov sme strávili plne koncentrovaní na Fuji, kde by sme si nesmierne priali dobrý výsledok pre potechu našich fanúšikov a kolegov, ktorí nás tam prídu podporiť. Náš tím od víťazstva na Le Mans vôbec prvýkrát mieri do Japonska, takže to pre nás bude skutočne mimoriadny víkend a pre tieto preteky robíme maximum. Po Le Mans sú preteky Fuji pre nás najdôležitejšie, a tak sú naše ciele jasné: ďalšie prvé a druhé miesto.“

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie