Viete rozlíšiť pravé značky od tých falošných? Potrápite sa.

Dopravných značiek sú desiatky a nie je sa čomu čudovať, že v nich ani aktívni vodiči s dobrým rozhľadom nemajú celkom jasno. Rozlíšiť pravú značku od falošnej by však mal vedieť každý.
Vydané  Text: 
Dopravných značiek je dnes také množstvo, že s veľkou časťou z nich sa na cestách v praxi vôbec nestretávame. Ich význam pritom nie je možné zľahčovať, pretože aj keď iba raz za čas, ale predsa nás informujú o veciach, ktoré by sme ako vodiči mali vedieť a rešpektovať. Značka so siluetou kravy nie je bežná v okolí Bratislavy, ale na vidieku ľuďom už tak kuriózna nepríde. Platí to pre množstvo iných dopravných značiek. Ako ale rozpoznať, ktorá značka je pravá a ktorá vymyslená šikovným grafikom? Odpoveď znie asi tak, že musíme mať dobrý prehľad o tých, ktoré skutočné sú a priebežne si svoje znalosti oživovať, vzdelávať sa aj po tom, ako dostaneme vodičské oprávnenie v autoškole.
Jedna anglická lízingová spoločnosť pripravila naozaj vydarenú online kampaň, ktorou chce na seba prilákať pozornosť, na druhej strane odsledovať, či šoférujúca verejnosť skutočne ovláda významy dopravných značiek.
Vyskúšať to môžete aj vy, vizualizácie dopravných značiek nájdete v galérii. Prejdite si ich a potom sa vráťte na hlavný obrázok, na ktorom sú pod značkami vyobrazené symboly, či ide o falošnú alebo pravú značku.

ODPORÚČANÉ