Objednali ste si Range Rover Velar? Možno si počkáte, na vine je nehoda v Anglicku

Nehoda odhalila slabinu krásneho SUV a tiež úplne nový Velar vo verzii kabriolet!
Vydané  Text: 

Čakacie doby na dodanie nových automobilov nie sú práve najpríjemnejšie. Nakonfiguruje si vlastné vytúžené auto, zaplatíte zálohu a potom čakáte aj celé mesiace na to, kedy ho výrobca konečne dokončí a pošle k vášmu predajcovi. Ak si objednávate Land Rover Velar v špeciálnej športovej úprave Special Vehicle Operations, vaša nedočkavosť bude o to väčšia. Potom je naozaj nepríjemné, keď vám predajca zavolá, že vaše auto je už na ceste, ale potom sa opäť ozve so smutnou správou, že bolo počas prepravy poškodené. A tak, že celý model je totálne nepoužiteľný a neopraviteľný! Nedávna nehoda v Anglicku je priam kuriózna, odhalila však slabinu tohto krásneho esúvečka, zároveň dala za vznik jeho novej špeciálnej verzii – SUV kabriolet!
Pri nehode sa poškodili dovedna tri vozidlá, okrem dvoch Velarov aj jeden Evoque. Najhoršie z nich dopadol práve ten Velar, ktorý prišiel o strechu vrátane stĺpikov karosérie. Akú slabinu teda nehoda odhalila? Horná polovica karosérie sa dá očividne strhnúť pomerne jednoducho, respektíve aspoň to tak na prvý pohľad vyzerá. Keby v aute sedeli ľudia, už by boli celkom určite po smrti. Je však nutné podotknúť, že taký enormný nápor by nezvládlo asi žiadne auto na svete, ak nepočítame obrnené transportéry. Hornú polovicu auta poškodila nákladná plošina nákladiaku, ktorý prevážal nové automobily a po poslednej vykládke ju vodič zabudol uložiť do východzej polohy. V dôsledku toho plošina narazila do mosta vedeného ponad diaľnicu a doslova odrezala strechu prevážaného Velaru.
Range Rover Velar v plnej paráde
Kto vie, možno dá táto nehoda za vznik myšlienky na Range Rover Velar Convertible, prvý prototyp je už na svete. Veď v minulosti už automobilka experimentovala s modelom Evoque Convertible a výsledok vôbec nevyzeral zle!
Pokračujte na ďalší príspevok »SERVIS

Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?
 • ROZHOVOR

  Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.