Volkswagen Golf 8 príde s úplne novým pohonom. Výrobca odhaľuje podrobnosti!

A že pôjde o veľké veci, o tom ani nepochybujte! Golf sa nadobro zmení!
Vydané  Text: 

Práce na novom Golfe výrazne pokročili, takže výrobca začína odhaľovať karty a zohrievať si mediálnu polievočku pred premiérou. Jednou z hlavných zmien je elektrifikácia všetkých verzií so spaľovacím motorom. Technológia Mild Hybrid znamená, že konvenčný spaľovací motor bude podporovaným elektrickým vo forme, ktorú nebude potrebné dobíjať cez kábel. Tento typ pohonnej jednotky by mal byť dostupný okamžite a bude využívať 48-voltový systém. Inžinieri značky Volkswagen už navrhli špeciálny štartér s vyšším napätím, ktorý je pripojený k novej 48-voltovej batérii. Spúšťací generátor funguje ako generátor a štartér, rovnako ako malý a ľahký motor, ktorý zvyšuje krútiaci moment počas rozbiehania vozidla. Riešenie funguje už niekoľko rokov v automobiloch značky Audi. Takýto hybridný systém vám umožňuje takzvané „plachtenie“, kedy auto ide aktívne vpred, ale spaľovací motor je vypnutý. Úspory nebudú veľké, hovorí sa o úspore asi 0,3 l / 100 km. Funkcia elektrického rozjazdu však umožní, aby mal nový Golf o niečo lepšiu dynaniku. Okrem toho výrobca odhalil niektoré ďalšie podrobnosti o novom Golfe. Ôsma generácia má byť nižšia a širšia ako súčasný model. Dlhší rázvor umožní o niečo priestrannejší interiér. Na palube sa objaví veľa moderných technológií. Investícia do vývoja nového modelu vraj Volkswagen vyšla na približne 1,8 miliardy eur. Prvé kusy sa dostanú von z výrobnej linky v lete budúceho roka, potom sa v ponuke predajcov konečne objaví aj prvý model elektrickej série I.D.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »Spravodajstvo

Podvodníci a zlodeji si vydýchnu. HAKA oficiálne končí po 7 rokoch. Iniciatívu občanov štát prebrať nechcel, vraj kto by to robil

  • HAKA, občianska iniciatíva, ktorá pomáhala hľadať kradnuté vozidlá, končí. Štefan Farkas a Roman Grožaj projektu venovali niekedy aj 12 hodín denne a bez akéhokoľvek financovania.

     Zaujímali nás dôvody, prečo s projektom končia a čo bude nasledovať. Prikladáme archívny rozhovor so zakladateľom Štefanom Farkasom z mája 2019
  • Redakčný špeciál

    Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

  • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

     Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.