Aktuality

LADA: Rusi predstavili terénny sedan, svetlou výškou prekonáva väčšinu SUV!

Lada Vesta sa veľmi dobre predáva nielen na domácom trhu, ale v poslednom období vzbudzuje záujem už aj na Slovensku. Úspech nových modelov a stúpajúci záujem motoristov o automobily s vyššou svetlou výškou prinútili konštruktérov prispôsobiť štandardné modely aktuálnym požiadavkám trhu. Štandardnú Vestu vybavili mohutným vonkajším oplastovaním, odolnejším podvozkom a vyššou svetlou výškou, ktorá dosahuje úctyhodných 203 mm. V tomto ohľade prekonáva aj skutočné SUV, ako napríklad Hyundai Tucson či Škoda Karoq o zhruba 30 mm.

Vesta Cross

Žiaľ, automobilka Lada neplánuje tieto modely vybaviť akýmkoľvek adaptívnym trakčným systémom či pohonom všetkých štyroch kolies. Zvyšok auta je technicky v podstate totožný so štandardnou Vestou. V interiéri si zákazníci budú môcť vybrať z hneď niekoľkých poťahov, pričom špecialitou má byť umelá koža.

Vesta Cross

Pod kapotou nájdeme už dobre známy atmosférický benzínový motor o objeme 1,6 litra a výkonom s výkonom 78 kW (106 k) spriahnutý s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Na domácom trhu bude novinka k dispozícii aj so silnejšou 1,8-kou (90 kW), ktorá však kvôli emisným normám do Európy s najväčšou pravdepodobnosťou nezavíta. Základná cena sa v Rusku pohybuje na úrovni 9 tisíc eur a v prípade dovozu na Slovensko je potrebné rátať s navýšením tejto sumy.

Peter Orosz
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie