Nová Lada X-Ray: lacný crossover, ktorý (opäť) dobyje východný svet

U nás sa predáva s odlišným dizajnom a pod inou značkou. Prezlečená Dacia Sandero je v Rusku Lada Xray a musíme priznať, že by sme si ju určite radi vyskúšali!
Vydané  Text: 

Lada Xray je technologické dvojča Dacie Sandero. Auto je veľmi populárne na ruskom trhu a jeho vynovená verzia práve debutovala a neočakávame nič iné ako jeho veľký úspech.

Kedykoľvek sa objaví nová verzia crossoveru v ruských showroomoch, ide o vozidlá pre náročné podmienky. Xray má prekvapivo veľkú svetlú výšku- až 195 mm, pozinkovanú karosériu, zosilnené zavesenie náprav a vylepšený systém vetrania kabíny. Pri príležitosti faceliftu vylepšil výrobca aj techniku.
V najlepšie vybavenej verzii s výkonným 1,8-litrovým benzínovým motorom auto dostalo tempomat a obmedzovač rýchlost, výrobca tiež pridal osvetlenie zadnej časti interiéru a svetelné prvky integroval aj do predných dverí. Zdá sa vám to ako primalá inovácia? Lada útočí supernízkymi cenami a to znamená, že šetrenie musí naozaj dôsledné. Xray navyše nadobudol ochranné plastové prvky, ktoré bránia poškodeniu laku.
Lada Xray je na domácom trhu veľmi populárna. V minulom roku sa jej predalo viac ako 33-tisíc. kusov, vďaka čomu sa umiestnil na 9. mieste v rebríčku popularity v Rusku.
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Pokračujte na ďalší príspevok »Spravodajstvo

Podvodníci a zlodeji si vydýchnu. HAKA oficiálne končí po 7 rokoch. Iniciatívu občanov štát prebrať nechcel, vraj kto by to robil

  • HAKA, občianska iniciatíva, ktorá pomáhala hľadať kradnuté vozidlá, končí. Štefan Farkas a Roman Grožaj projektu venovali niekedy aj 12 hodín denne a bez akéhokoľvek financovania.

     Zaujímali nás dôvody, prečo s projektom končia a čo bude nasledovať. Prikladáme archívny rozhovor so zakladateľom Štefanom Farkasom z mája 2019
  • Redakčný špeciál

    Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

  • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

     Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.