RAV4 má našliapnuté stať sa najpredávanejším autom sveta, musí však poraziť Corollu

Záujem o vozidlá kategórie SUV rastie nielen u nás a v Európe, ale na celom svete. U nás medziročne vzrástol záujem o esúvečka až o 25 percent a celosvetovo o 12 percent.
Vydané  Text: 

Toyota RAV4 Hybrid (2017)
**Dnes si prím najpredávanejšieho auta na svete udržiava Toyota Corolla – a nielen dnes, ale už štrnásty rok! Rastúci záujem o crossovery a vozidlá kategórie SUV však môže predstavovať ohrozenie pre tradične populárne hatchbacky, lifbacky, kombi a sedany.** Ak by sa naplnili očakávania odborníkov, už v priebehu najbližších rokov by sa najpredávanejším autom sveta mohlo stať práve také, ktoré patrí do kategórie SUV. A z nich sa zatiaľ najlepšie darí jednému, ktoré by u nás len tak hocikto za lídra v predajnosti ani neoznačil.

Čítajte aj: Predaje áut na Slovensku v roku 2017 opäť rástli, darilo sa najmä SUV a vyššej strednej triedeCelosvetovo najpredávanejším SUV na svete je Toyota RAV4. Len za minulý rok sa jej predalo 807 401 kusov, čo je o 11% viac ako v roku 2016. Druhú priečku obsadila Honda CR-V, tretiu Volkswagen Tiguan, nasledujú ich Hyundai Tucson, Nissan Qashqai a na naše pomery exotický Great Wall Haval 6. TOP9 najpredávanejších SUV sveta uzatvárajú modely Nissan X-Trail (v USA Nissan Rogue), Kia Sportage a Mazda CX-5.
Toyota RAV4 Hybrid (2017)

Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.