Civic s 1,6-litrovým naftovým motorom jazdí iba za 3,5 litra

AKTUALIZOVANÉ 23/1/2018: Honda JazzCivic prichádza do predaja aj s novým naftovým motorom i-DTEC, ktorý dosiahol pozoruhodné výsledky v spotrebe a emisiách.
Vydané  Text: 

Úspech na poli znižovania spotreby (a teda aj emisií CO2) značka nadobudla po „komplexnej revízii“ motora i-DTEC so zdvihovým objemom 1,6-litra.

Podľa meracieho štandardu NEDC tento veľký motor jazdí iba za 3,5 litra nafty na 100 kilometrov jazdy, čo je mimoriadne priaznivý výsledok. Civic s týmto motorom do ovzdušia pritom vypúšťa iba 93 gramov oxidu uhličitého na kilometer, čím podlieza latku priemeru svojej kategórie. Vylepšený naftový motor Honda montuje do nového Civicu, jeho predaj je naplánovaný na marec, objednávať sa bude dať vo februári.

Nová Honda Jazz je v predaji

Inovácie v dizajne Hondy Jazz sú minimálne, na prvý pohľad rozdiely v porovnaní s minuloročným dopredajovým modelom ani nepotrehnete: „Medzi ďalšie revízie modelu supermini Jazz patrí modernizácia štýlu exteriéru vrátane použitia motívu krídla rodiny Honda na svetlometoch a prednej maske.
1,5-litrový benzínový motor i-VTEC sa pre Jazz dodáva v rámci novej triedy Dynamic, ktorá sa vyznačuje tenším predným predelom pod spodnou maskou a difuzérom s trojitým usmerňovačom k zadnému nárazníku. Oba tieto prvky sú ukončené športovou červenou zvýrazňujúcou linkou.“
Interiér si aj naďalej zachoval svoj charakter, batožinový priestor má kapacitu 354 litrov a po sklopení zadného radu sedadiel 897 litrov. Honda zdôrazňuje, že sa sedadlá dajú sklápať v pomere 60:40 a nazvala ich veľmi honosne Magic Seat, hoci takýto systém považujeme za samozrejmosť. V jednej veci však Honda Jazz jednoznačne exceluje: dá sa do nej natlačiť náklad s dĺžkou až 2,48 metra. Nie je to skoro neuveriteľné?
V základnej výbave Jazz ponúka aj bezpečnostný systém City-Brake Active, tempomat, vyhrievané sedadlá a automatické svetlomety. Za príplatok je v predaji systém Honda Connect, balíček pre bezkľúčové odomykanie a štartovanie, rozpoznávanie dopravných značiek, upozornenie na hroziacu kolíziu, systém pre sledovanie jazdných pruhov alebo parkovaciu kameru – teda výbavu, ktorú môžete nájsť napríklad aj v aktuálnom Yarise.
Pokračujte na ďalší príspevok »SERVIS

Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?
 • ROZHOVOR

  Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.