Nové SUV Škoda Kamiq: splnila sa naša predpoveď spred niekoľkých týždňov!

Nie je to žiadny hoax alebo falošná správa, Škoda má skutočne SUV s novým názvom Kamiq. Jeho dizajn sme predpovedali exkluzívne na autoviny.sk začiatkom roka!
Vydané  Text: 

Naša vizualizácia SUV Škoda so svetlometmi v štýle Superbu sa nakoniec ukázala ako reálna - Škoda predstavila nový crossover Kamiq!
Začiatkom roka sme zverejnili článok Exluzívne foto: Kodiaqu svetlá od Superbu prospeli, naopak to nefunguje, v ktorom ste mohli nájsť SUV Kodiaq s upravenými svetlometmi v štýle Superbu. Tento náš odhad možného budúceho dizajnu mladoboleslavského SUV vôbec nebol tak odvážny, veď teraz Škoda predviedla úplne nové SUV pre čínsky trh s názvom KAMIQ a využíva pritom dizajn z našej januárovej vizualizácie!
SUV Škoda Kamiq pre čínsky trh prakticky prezlieka európsky Karoq do nového šatu, má rozmery 4390×1781×1593 mm (dš×v×). Čínsky Karoq je totiž v porovnaní s tým európskym až o desať centimetrov dlhší, pretože tamojší trh vyžaduje o niečo odlišné rozmery. Je to taký štandard, aj Mercedesy sa pre Čínu dodávajú o niečo dlhšie ako u nás. Kamiq bude v ponuke predajcov figurovať ako menšia alternatíva ku Karoqu, najväčším SUV naďalej ostáva Kodiaq.
Viac fotografií v galérii k článku. Prvé novinárske zábery Škoda Kamiq sa objavia zrejme až v apríli, kedy je naplávanovaná premiéra vozidla na autosalóne v Pekingu. Novinka bude debutovať s 1,5-litrovým benzínovým štvorvalcom s výkonom 110 koní, vyrábať sa bude v Šanghaji. Ak sa vám nový Kamiq veľmi páči a zúfate si, že prečo Škoda niečo podobné nepripraví aj pre Európu, vedzte, že sa niečo podobné chystá. Na platforme koncernu Volkswagen MQB A0 vyrastie nová generácia Fabií aj vo variante crossover, ktorý bude síce o niečo menší ako čínsky Kamiq, bude sa podobať napríklad na Seat Arona.
Pokračujte na ďalší príspevok »Spravodajstvo

Podvodníci a zlodeji si vydýchnu. HAKA oficiálne končí po 7 rokoch. Iniciatívu občanov štát prebrať nechcel, vraj kto by to robil

  • HAKA, občianska iniciatíva, ktorá pomáhala hľadať kradnuté vozidlá, končí. Štefan Farkas a Roman Grožaj projektu venovali niekedy aj 12 hodín denne a bez akéhokoľvek financovania.

     Zaujímali nás dôvody, prečo s projektom končia a čo bude nasledovať. Prikladáme archívny rozhovor so zakladateľom Štefanom Farkasom z mája 2019
  • Redakčný špeciál

    Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

  • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

     Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.