Najspoľahlivejšie auto do 10 000 eur? Obľúbenú Fabiu porazili aj Kia Rio či Peugeot 208!

Pozrite si výsledky nemeckej organizácie TÜV
Vydané  Text: 

Najnovšia štatistika zväzu TÜV zohľadňuje výsledky vyše 10 miliónov technických kontrol vozidiel zo všetkých staníc TÜV v Nemecku od júla 2016 do júna 2017. Táto správa by mala zaujímať najmä vodičov, ktorí v blízkej budúcnosti plánujú kúpu jazdeného auta, pretože reflektuje mieru poruchovosti jednotlivých modelov.
Celkový rebríček ukazuje, že len 5,8 % áut (starých 2-3 roky) neprejde technickou kontrolou bez závažnejších porúch. To v preklade do ľudskej reči znamená, že zo sto áut neprejde kontrolou len šesť. Zaujímavý je tiež pohľad na rebríček najlacnejších áut na trhu, ktoré sa prekvapivo umiestnili na relatívne slušných priečkach. Toyota Yaris sa umiestnila medzi top 20-timi najspoľahlivejšími vozidlami v kategórii 2-3 ročných áut s podielom závažných nedostatkov iba 3,6 %. Prekvapivé je aj hodnotenie francúzskeho Peugeotu 208, ktorý sa umiestnil na 28. mieste v celkovom rebríčku a na druhom mieste medzi autami do 10 000 eur. Tretiu priečku v tomto zúženom rebríčku obsadilo Suzuki Swift (4,9 %), štvrtú VW Up (4,9 %) a piatu Kia Picanto. Do výberu najmenej sa kaziacich lacných áut sa dostala aj Škoda Fabia (5,8 %), ktorá obsadila posledné – desiate – miesto.
Na chvoste celého rebríčka TÜV nájdeme Kiu Sportage (12,3 %), Daciu Logan (12,2 %) či Fiat Punto (12,3 %).
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?