Vodička dostala príučku za svoju aroganciu, je to hit internetu

Arogantná panička dostala, čo si zaslúžila. Možno by stačilo, keby bola slušnejšia.
Vydané  Text: 

Ilustračná fotografia, screenshot z Youtube
Je úplne jedno, či ste vodič, chodec, cyklista, vždy a všade sa budete stretávať s hlúpymi a agresívnymi vodičmi, ktorí nevedia a nechcú dodržiavať pravidlá. Parkujú na miestach pre invalidov, hoci na to nemajú dôvod, vytrubujú na autá jazdiace maximálnou povolenou rýchlosťou, vystupujú z áut a nadávajú ostatným vodičom, keď sa im niečo nepáči. V normálnej spoločnosti by mali byť títo ľudia zatvorení niekde v ústave alebo pracovať na verejnoprospešných prácach, zhovievavá a tolerantná spoločnosť ich však trpí.


Skúsenosť s jednou takouto arogantnou vodičkou zverejnil muž, ktorý na internete vystupuje ako BBQLunch:

Uvádza, že ako stavebník domu dodržiava pravidlá o zákaze parkovania, zároveň však využíva dostupné možnosti, ako vykladať ťažký tovar potrebný k stavbe. Robí to tak, že miestu políciu upozorní, že bude s označeným nákladiakom parkovať na začiatku pešej zóny a robotníci tento tovar nosia ručne asi 75 metrov k miestu vykládky. Na mieste, na ktorom nákladiak zvykne stáť s potrebným povolením a označením, v jeden deň zaparkovala istá pani, čakajúc na syna, ktorý mal prísť zo školy. Aj keď je na tomto mieste zákaz parkovania, stavebník mal skúsenosť s tým, že tu ľudia zvyknú stáť, aby vyzdvihli svoje deti zo školy. Preto prišiel k autu a slušne požiadal vodičku, že za chvíľu na toto miesto príde nákladné auto a nevyhnutne ho potrebujú pre vykládku tovaru. Namiesto toho, aby vodička naštartovala svoje auto a preparkovala ho o niekoľko desiatok metrov ďalej, povedala, že sa má stavebník ukľudniť, že tu žiadny nákladiak nie je a ona preparkovávať nebude. Hneď na to nákladiak prišiel a na opakovanú prosbu stavebníka nebola ochotná auto posunúť, namiesto toho prikazovala, aby ju nejakým spôsobom obišiel. Stavebník to pochopil. Informoval miestu políciu, že bude na tomto mieste asi hodinu vykladať tovar a vodičovi nákladiaku povedal, aby zaparkoval čo najbližšie k autu, ktoré parkuje v zákaze zastavenia. Vodič porozumel situácii a zaparkoval čo najtesnejšie. Odpútal tovar a robotníci ho začali nosiť na stavbu. V tej chvíli arogantná vodička pochopila, že sa z auta nedostane von a nebude mať ako odísť, tak začala vykrikovať a nadávať. Prišiel jej syn, ktorý nastúpil do auta zo strany chodníka, avšak vodič už nemohol nákladiak posunúť, keďže s nepripútaným nákladom jazdiť nemôže. Medzitým sa na miesto vykladania tovaru dostavila policajtka, ktorá mala za úlohu dohliadať na bezpečnosť. Vodička si ju však nevšímala a namiesto toho, aby sa so situáciou zmierila, zaradila na svojom aute R, nacúvala do prenosnej toalety, následne preradila na D a s okázalosťou vyšla na chodník. Samozrejme, že bol príliš úzky na to, aby cez neho mohla prejsť. To všetko pred očami policajtky, ktorá vodičku pre jej agresívne správanie, poškodenie cudzieho majetku a nebezpečnú jazdu musela zadržať. Pre syna prišla stará mama a vodička putovala do cely predbežného zadržania, kde sa zistilo, že jazdila bez vodičského oprávnenia!


Nebyť arogancie, nemuselo by sa nič stať. V tomto prípade sa celosvetový internet baví na hlúposti vodičky, ktorá nereagovala na slušné požiadanie o preparkovanie. Zaslúžila si, aby ju policajti zadržali? Prihliadnuc na skutočnosť, že svojou jazdou ohrozila iných ľudí, správala sa agresívne a parkovala tam, kde je to vyslovene zakázané, nám to príde primerané.

Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.