FOTOGALÉRIA: Mercedes-Benz CLS sa prehupol do tretej generácie, vyzerá fantasticky.

Prezrite si detaily interiéru a karosérie v našej fotogalérii.
Vydané  Text: 

Nový Mercedes-Benz triedy CLS je na svete. Už tretia generácia prestížneho vozidla s pôvabými krivkami karosérie preberá dizajnové prvky, ktoré sme videli v koncepčných automobiloch Mercedes-Benz EQ, udržiava si však svoj doterajší charakter a vyhotovenie karosérie. Prioritou Mercedesu je navrhovať autá s čistým dizajnom, čo sa mu očividne opäť podarilo, tentokrát však novinka obsiahla aj ostrejšie hrany a sofistikovanejšie detaily. Predné svetlomety prispievajú k celkovo dynamickému dojmu prednej časti, masívna maska chladiča siaha takmer od okraja po okraj. Obzvlášť pôsobivý je interiér, ktorý síce dodržiava dizajnový manuál značky Mercedes-Benz a zdanlivo neprináša významné inovácie. Pôsobí dojmom vysokého komfortu, luxusu a technologickej vyspelosti. Automobilka interiér novej triedy CLS prezentuje okrem tradičného tmavého prevedenia aj v krásnom bielom variante. Kliknite na fotogalériu pre viac detailov o novom Mercedes-Benz triedy CLS s modelovým rokom 2018.
Pokračujte na ďalší príspevok »SERVIS

Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

 • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

   Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?
 • ROZHOVOR

  Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.