VIDEO: Takto sa vyrába na Slovensku! Nazrite do priestorov automobilky Volkswagen.

Pozrite sa, čo sa skrýva za výrobou vozidiel v najväčšej automobilke na Slovensku.
Vydané  Text: 

Volkswagen je na Slovensku už od roku 1991. Vtedy sa zapojil do medzinárodnej súťaže o vytvorenie spoločného podniku s BAZ (Bratislavské automobilové závody), ktorú vyhral. Záujem pritom mali aj značky, ako napríklad Renault či General Motors. V roku 1999 Volkswagen odkúpil zvyšný podiel bratislavských závodov a odvtedy pracuje samostatne. V súčasnosti pod jednou strechou vyrába automobily rôznych kategórií a značiek (VW, Audi, Porsche, Škoda a Seat), pričom na export ide viac ako 99% z celkovej produkcie.
Aktuálne zamestnáva už viac ako 10 000 ľudí a firmu stále trápi nedostatok kvalifikovaných pracovných síl. Internetom preto kolujú rôzne reklamy, upozorňujúce na bonusy a dobré pracovné prostredie. Súčasťou kampane je aj toto video, ktoré odhaľuje, čo sa skrýva za výrobou vozidiel v najväčšej automobilke na Slovensku. *Foto: VW*
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »ROZHOVOR

Martin Jahn zo Škoda Auto: Budeme ponúkať spaľovacie autá, kým to bude legislatívne možné; ale racionálne plánovať sa dá iba na dva roky.

 • Otvorený rozhovor odpovedá na viaceré otázky o budúcnosti značky Škoda. Racionálne môžeme odhadovať budúcnosť na dva roky, prekvapuje Jahn v rozhovore pre denník Autoviny.sk.

   Rozprávali sme sa o nástupe elektromobility, zmene na luxusnú značku, ale aj o tom, či je zmena spotrebiteľského správania dôvodom na zmenu obchodného modelu automobilky. Veľmi jednoznačne sa Jahn vyjadril aj o budúcnosti úžitkových vozidiel pod značkou Škoda.
 • MOTO

  BMW R 1250 RS: Rýchlo a ďaleko

 • Mníchovský dvojvalcový motor typu boxer neodmysliteľne patrí k ikonickému cestovnému enduru, ktorému nik nepovie inak ako GS.

   Lenže keď už konštruktéri majú túto techniku, vedia ju použiť aj v iných modeloch. a pre inú cieľovú skupinu. Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 3/2024
 • Nový model

  Malé žihadlo. Nová Cupra Born VZ má mohutnejší výkon, adaptívne tlmiče a bubnové brzdy. Na jeden záťah prejde až 570 km

 • VZ je skratkou slova Veloz, čo znamená po španielsky rýchly a tradične označuje najvýkonnejšie verzie modelov značky.

   CUPRA Born VZ má výkon zvýšený na 240 kW (326 k), zrýchľuje z 0 na 100 km/h za iba 5,7 sekundy a maximálnu rýchlosť má elektronicky obmedzenú na 200 km/h. V minulom roku CUPRA predala 45 300 kusov Bornu, čo predstavuje medziročný nárast o 44,4 %.