Noví slovenskí rekordmani: Až dvom vodičom namerali cez 3 promile!

Spravodajský portál teraz.sk informoval o dvoch prípadoch, kedy policajti namerali dvom vodičom neuveriteľné až vyše tri promile alkoholu.
Vydané  Text: 

Dopravná nehoda zapríčinená 28-ročným mužom s 3,19 promile alkoholu (zdroj: PZ SR)

Mať v krvi dve promile alkoholu je stav, kedy sa človek motá, nekoordinovane sa pohybuje a má problém s vyjadrovaním. Mnohí z nás nikdy v živote nedosiahli ani métu troch promile, pretože to hraničí s vážnym ohrozením života, ale títo vodiči nemali problém sadnúť za volant a šoférovať. Jeden z nich podľa očakávaní havaroval.

V utorok 14.11.2017 medzi obcami Zemianske Podhradie a Nová Bošáca v okrese Nové Mesto nad Váhom policajti zastavili dodávku, ktorá nemala zapnuté svietenie. Nebyť tohto malého problému, zrejme by ani nezistili, že ju šoféruje na mol opitý 45-ročný muž. Keď mu dali „fúkať“ do alkotestera, v dychu namerali neuveriteľných 3,63 promile alkoholu. „Policajti po výsledku dychovej skúšky obmedzili vodičovi osobnú slobodu. Hrozí mu trest odňatia slobody až na jeden rok,“ doplnila Antalová pre TASR (zdroj). Iba niekoľko dní predtým policajti v Košickom kraji odhalili až 31 účastníkov cestnej premávky pod vplyvom alkoholu. Takáto bilancia v priebehu jedného týždňa nie je štandard, očividne sa na východe veľa oslavovalo. Pomyslenú prvú priečku na stupni víťazov si však odnáša istý 28-ročný muž z Michalovského okresu, ktorý nafúkal 3,19 promile alkoholu. Práve na Martina (aj keď sa dotyčný volal Ján) 11.11. „V dôsledku požitia alkoholických nápojov, nevenovaniu sa plne vedeniu vozidla a sledovaniu situácie v cestnej premávke zišiel mimo cesty a narazil do oplotenia rodinného domu, kde s vozidlom ostal stáť,“ uvádza košická krajská policajná hovorkyňa Lenka Ivanová pre TASR (zdroj).
Čo sa deje s človekom pri 3,63 promile alkoholu podľa promileinfo.sk

Čo sa deje s človekom pri 3,63 promile?

Ako uvádza informačný portál promileinfo.sk, hodnota 3,63 promile alkoholu je už bezvedomie. Títo vodiči síce v bezvedomí neboli, určite však k nemu nemali ďaleko. Portál ďalej uvádza, že pri 3,63 promile sa prejavujú aj nasledovné účinky alkoholu: Vážne poruchy centrálnej nervovej sústavy; Bezvedomie a možná smrť; Ohrozené sú funkcie močového mechúra, dýchacie funkcie, tep srdca. Pozor: Veľmi nebezpečený stav!

Pokračujte na ďalší príspevok »Redakčný špeciál

Finále testu AUDI Q8 SUV: Skvelé auto, čo dodať. Sumarizujeme dôvody, prečo by ste si ho mali kúpiť aj vy

 • Audi Q8 SUV je síce športové auto, ale aj rodinné. Je to SUV, ale s estetikou kupé a bezrámovými oknami ulahodí aj oku estéta. No a technologická vyspelosť, to je triumf, ktorý má Audi pripravený pre každého zákazníka bez ohľadu na stupeň výbavy.

   Pozrite sa s nami na tri časti seriálu o Audi Q8 SUV.  
 • Autopriemysel

  Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.