VIDEO: Takto sa vyrába Model 3! Hypnotizujúci pohľad na prácu strojov v továrni Tesla.

Čo si o práci robotov myslíte vy?
Vydané  Text: 

Ručne vyrábané produkty sú jedinečné a ich ceny postupne stúpajú. Človek je však tvor omylný a pre zachovanie konštantnej kvality je niekedy nutné použiť presne naprogramovaný stroj. Niektoré firmy sa chcú zbaviť ľudí takmer úplne. Nás zaujal pohľad na výrobnú linku automobilky Tesla, kde väčšinu práce vykonávajú stroje. Montujú sedadlá, celú palubnú dosku či sklenenú strechu. Automobilka sa chce postupne zbaviť závislosti na ľudskej práci, no existuje aj určitá vlna odporu. Čo s ľuďmi, ktorí kvôli extrémnej automatizácii stratia prácu? Budú si môcť dovoliť vyrobený produkt aj následne kúpiť? Týmito otázkami sa v súčasnosti zaoberajú nielen politici, ale aj významné osobnosti. Bill Gates si napríklad myslí, že za každého robota by mali spoločnosti platiť dane rovnako ako za človeka.
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Aktualizované

Nie je to žart: Boris Kollár bude prevádzkovať a sám šoférovať taxík, už čaká na licenciu. Témy rozhovoru so zákazníkom si určí sám

  • Znie to skoro ako vtip, lenže ním nie je. Bývalý predseda Národnej rady Slovenskej republiky rozširuje svoje podnikanie o taxislužbu.

     Či už zákazníka zaujíma politika, transplantácia vlasov alebo rodičovské povinnosti, aj tieto témy môžu byť počas jazdy v taxíku prebraté.  
  • SERVIS

    Komfort vďaka odhlučneniu auta: Pozrite sa, ako vyzerá proces dodatočného odhlučnenia Škody Kodiaq

  • Nepríjemné zvuky počas jazdy? Takto si odhlučníte auto aj po rokoch!

     Dodatočné odhlučnenie auta výrazne zníži hluk, zvýši komfort pri cestovaní a chráni interiér aj pred tepelnými stratami. Koľko to stojí a ako ovplyvní odhlučnenie spotrebu a jazdné vlastnosti?