VIDEO: Sedadlám dávajú automobilky zabrať! Takto simulujú 10 rokov každodenného používania.

Medzi najpoužívanejšie časti auta môžeme zaradiť aj sedadlá, ktoré pred zahájením výroby musia prejsť tými najprísnejšími skúškami.
Vydané  Text: 

Automobilky si nemôžu dovoliť, aby sa ich sedadlá pod nejakým ťažším Američanom rozpadli. Ford preto venuje testom veľkú pozornosť a nedávno dokonca predstavil robota, ktorý za tri týždne dokáže nasimulovať až 10 rokov každodenného používania.
Pred naprogramovaním ale museli zistiť, akým spôsobom používajú sedadlá bežní ľudia. Následne tieto údaje vložili do „Robutta“, ktorý jednotlivé pohyby pri skutočnom testovaní zopakuje až 25 000 krát. Prvýkrát bol použitý pri vývoji novej Fiesty, automobilka ho však plánuje využívať pri všetkých automobilov vyvíjaných pre európsky trh.
„Od prvého okamihu, čo nastúpime do auta, sedadlo vytvára dojem pohodlia a kvality. Predtým sme používali pneumatické valce, ktoré sa jednoducho pohybujú hore a dole. S Robuttom sme teraz schopní veľmi presne replikovať, ako sa ľudia skutočne správajú,“ uviedla Svenja Froehlich , inžinierka automobilky. **VIDEO:**
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!

Pokračujte na ďalší príspevok »Autopriemysel

Mali by sa dotácie na autá zrušiť, aby sa vyhovelo lízingovkám? Automobilky im už zaručujú odkup, pretože ceny áut klesli

 • Nízke ceny automobilov všetkým nevyhovujú. Výrobcovia ich majú vykupovať späť, aby nezdeformovali vlastný trh, čím sa dostávajú do nebezpečného kolotoča rizík.

   Lízingové spoločnosti požadujú od výrobcov elektromobilov uistenie, že budú spätne odkupovať vozidlá. Bránia sa tak pred rizikami na trhu s ojazdenými autami. 
 • Spravodajstvo

  Polícia ponúka prácu aj tento rok. Koľko zarobí poriadkový a dopravný policajt či IT expert?

 • Aktuálna ponuka práce v Policajnom zbore je pomerne pestrá, náborová kampaň pokračuje aj v tomto roku.

   Byť policajtom nie je práca pre každého, vyžaduje viac ako iba fyzickú zdatnosť.  Na svoje prídu aj IT špecialisti, hoci ponúkané mzdy možno považovať za nedostatočne konkurencieschopné.
 • Autosalón v Ženeve 2024 naživo

  Všetko o novej Dacii Spring: Najlacnejší elektromobil prešiel výraznými zmenami. Pre firmy má skvelú funkciu navyše

 • Očakávame, že nová Dacia Spring bude aj naďalej veľmi atraktívna pre nákupcov firemných vozových parkov. Zostáva najlacnejším elektromobilom na európskom trhu.

   Prvýkrát ponúka obojsmerné nabíjanie V2L. To môže byť zaujímavé pre firmy, ktoré potrebujú mať počas prepravy tovarov napájanú chladničku alebo iné elektrické spotrebiče. Autorom našich fotografií je Rudolf Banecký.