Nové Audi A7 Sportback, v hypermodernom interiéri nechýba ani umelá inteligencia!

Kupé, sedan a kombi v jednom dostalo novú podobu. A tá cena je skvelá! Bez irónie či sarkazmu!
Vydané Text: 
Nové Audi A7 Sportback má rozmery 4969 mm, šírku 1908 mm a výšku neveľkých 1422 mm a rázvor 2926 mm. Upravené rozmery nepochybne mali vplyv na dizajn, ten sa však modernizoval v takej miere, že sa z A7 Sportback stáva nepochybne jedno z najkrajších áut sveta. Je to odvážne tvrdenie, ale na fotografiách nové modely zvyčajne nevyzerajú tak dobre ako v realite – a nová A7 vyzerá fantasticky už aj na nich! A7 Sportback je skrátka dynamickejší, modernejší a viditeľne sofistikovanejší. Predná maska obsiahla ostré natiahnuté svetlomety s technológiou HD Matrix LED s laserom, čierna maska chladiča je doslova zaprataná rôznymi senzormi.
Zadné partie taktiež pôsobia mimoriadne dynamicky a moderne, svetlá sa spojili pomocou horizontálnej línie a umožňujú zobrazovanie grafických animácií. Kuriozitou je zadný spojler, ktorý sa automaticky vysunie po dosiahnutí rýchlosti 120 km/h.
Interiér sa vo výraznej miere inšpiroval limuzínou A8, čo znamená, že si osvojil správny pomer členitosti, minimalizmu, precízne spracovaných detailov a modernej interpretácie luxusu. Možno, že miestami pôsobí až priveľmi komplikovane a futuristicky, od kolegu sme sa dočkali zhodnotenia, že vyzerá „hypermoderne“. Fanúšikovia Audi však tento koncept už dobre poznajú. Koľko ľudí, toľko názorov. Stále je to čistokrvný Nemec, o tom sa nedá pochybovať, ale predvádza sa vo forme, ktorú by sme čakali až tak o desať rokov. Interiér je vybavený audiosystémom od značky Bang & Olufsen a tiež nastaviteľným koloritom osvetlenia.
Nemci venovali bezpečnosti a komfortu veľa pozornosti a A7 Sportback vybavili pestrou paletou technológií. Dovedna ich je až 39! Z tých pútavejších vyberáme Audi AI, umelú inteligenciu integrovanú priamo do vozidla s možnosťou hlasového ovládania, schopnosť manévrovať vozidlo na diaľku na parkovisku alebo v garáži prostredníctvom mobilného telefónu či Adaptívny asistent (ADA) doplňujúci funkcie adaptívneho tempomatu (ACC), vďaka ktorému sa Audi A7 Sportback stáva čiastočne autonómnym vozidlom.


Novinka bude debutovať v motorizácii 55 TFSI, ktorá má nasledovné parametre:

• motor 3.0 V6 turbo TFSI;
• výkon 250 kW (340 hp) a krútiaci moment 500 Nm;
• pohon všetkých štyroch quattro s možnosťou náhonu zadných kolies;
• 7-stupňová automatická prevodovka S tronic;
• zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 5,3 sekúnd;
• maximálna rýchlosť 250 km/h;
• v cykle NEDC spotrebuje 6,8 l / 100 km a vyprodukuje 154 g/km CO2;
• neskôr sa v predaji objavia ďalšie 6- a 4-valcové motory.

V predaji sa nové Audi A7 Sportback objaví od februára 2018, pričom za základnú motorizáciu 55 TFSI quattro S tronic zaplatíte v Nemecku iba 67 800 eur. To nie je vôbec zlé!
Erik Stríž je motoristický novinár, redaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.

Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk
ODPORÚČANÉ


Poradca pri kúpe

Stále príťažlivejšia ponuka / Jeep Avenger

 • Jeep Avenger prišiel minulý rok na európsky trh s čisto elektrickým pohonom. Odvtedy sa situácia posunula a dnes dostanete toto kompaktné SUV aj s čisto benzínovým a mild hybridným motorom a už aj spojenie spaľovacieho motora s automatickou prevodovkou.

   Odomkli sme celý článok z auto motor a šport č. 6/2024 
 • Test motocykla

  Ako pierko / Yamaha RayZR

 • Ak hľadáte malé, ľahké a obratné premiestňovadlo do mesta, prichádza Yamaha s niečím, čo vás môže zaujať. Navyše nestojí veľa peňazí a o jeho spoľahlivosti vôbec netreba pochybovať.

    
 • Servis

  Nevydržali ani 100 000 km: Desať najhorších áut v teste odolnosti

 • Uvažujete nad kúpou nového auta a jeho dlhodobá spoľahlivosť je pre vás kľúčová? Potom by ste mali poznať výsledky nemeckých testov dlhodobej odolnosti áut. Nedopadli dobre ani pre nemecké značky.

   Dlhodobým testom odolnosti prešlo viac ako 100 áut.