Prísne tajné! Volkswagen plánuje predstaviť hneď niekoľko nových SUV modelov.

V koncerne dominuje emisný škandál, no nevedie k stagnácii. Práve naopak: značka sa vyvíja pozoruhodným tempom. VW sa má stať značkou SUV – a podľa možnosti aj s elektrickým pohonom.
Vydané  Text: 
Ako často sa stáva, že ľudia jasajú, keď vidia nový model VW? Ktorý ich tak chytí za srdce, že potlesk neustáva? Pri nových modeloch Polo, Tiguan alebo Arteon asi zriedka. No keď je predstavený ideový nástupca minibusu Bulli, potom sa – ako prezradili účastníci – 4 500 predajcov pozvaných na konferenciu o budúcnosti v Berlíne sotva udrží na stoličkách, hoci predstavený I.D. Buzz s elektrickým pohonom je zatiaľ iba štúdiou. Triumvirát členov predstavenstva Herbert Diess (predseda), Frank Welsch (vývoj) a Jürgen Stackmann (marketing) sa rozhodol pre cestu do budúcnosti, ktorá dá značke Volkswagen nový profi l – nielen vizuálne, ale predovšetkým v orientácii celého modelového programu.


Podobne to bude vyzerať aj pri ďalšom prírastku do modelového programu SUV v budúcom roku, no vo vyššom výkonovom pásme. Tiguan Coupé, zaradený v modelovom programe o segment vyššie, sa bude začínať od 110 kW (150 k) a navyše bude vybavený motorom 2.0 TDI biturbo s výkonom 176 kW (240 k) a benzínovým motorom 2.0 TSI s výkonom 162 kW (220 k), ktoré sa budú štandardne montovať so 7-stupňovou dvojspojkovou prevodovkou DSG a s pohonom všetkých kolies 4MOTION. Motory, rovnako ako kokpit, budú pochádzať z normálneho modelu Tiguan, no asistenčné systémy budú posunuté na úroveň modelu Arteon. Mimochodom, pre čínsky trh plánuje VW aj ešte jeden špeciálny model SUV kupé strednej triedy.

Kompletný príspevok nájdete v aktuálnom čísle časopisu Auto Motor a Šport


ODPORÚČANÉInzercia

Advertisement