Aktuality

Seat sa vo Frankfurte činí tiež, okrem Leon Cupra R ukazuje aj digitálny kokpit

Seat na IAA 2017
Seat na IAA 2017Španielska automobilka s nemeckým kapitálom Seat pred niekoľkými dňaim predstavila Leon Cupra R, vôbec najvýkonnejší hatchback línie Leon v histórii značky a dokonca najvýkonnejšie auto, aké kedy vyrobila. Podrobnosti o tomto automobile ste sa mohli dočítať v našom samostatnom článku Najvýkonnejší Seat Leon všetkých čias: 310 koní a poctivý manuál.

Seat na IAA 2017
Seat Ibiza TGI 2018 na stlačený zemný plyn CNG


Spoločne s uvedenými novinkami Seat predvádza aj svoj prvý digitálny kokpit, teda displej namiesto analógovej prístrojovej dosky. Trend, ktorému sa žiadne automobilka nevyhne, preniká aj do sveta cenovo dostupnejších modelov automobilov. Zhliadnuť sme tiež mohli SEAT ARONA FR a tiež SEAT IBIZA TGI.

Seat na IAA 2017
Seat na IAA 2017
Seat Arona FR 2018


Seat Leon Cupra R sa bude dodávať bude s automatickou aj manuálnou prevodovkou, pričom vo verzii s manuálom bude mať, netradične, vyšší výkon motora. 300 konských síl (221 kW) pre automatiku DSG a 310 (228 kW) pre 6-stupňový manuál by mal byť skvelý základ pre športovú jazdu. Seat do Leonu Cupra R nadizajnoval výhradne predný pohon.

Seat Leon Cupra R (2017)
Seat Leon Cupra R 2018


Okrem toho na autosalóne značka uviedla aj nového hlasového asistenta Alexa od Amazonu integrovaného priamo do automobilu a tiež finálne názvy pripravovaného veľkého SUV (zatiaľ vieme o Abrera, Alboran, Aran, Aranda, Avila, Donosti, Tarifa, Tarraco, Teide). Aj vám sa spomedzi nich najviac pozdáva práve posledný menovaný?

Azubi Cars Škoda
Erik Stríž je motoristický novinár, šéfredaktor denníka Autoviny.sk a redaktor časopisu auto motor a šport. Pripravuje témy, aktuality a testy automobilov. Zvýšenú pozornosť venuje legislatíve súvisiacej s dopravou a bezpečnosti.
Zaujíma vás riešenie dopravného problému alebo pre nás máte tip na článok? Napíšte na tip@motoristickynovinar.sk

Vybrané články

  1. 1

    TEST Mercedes-AMG EQE 43 4MATIC: Dobrý, lepší, najlepší – ktorý z nich je elektrický Mercedes?

Mohlo by vás zaujímať


Najnovšie zo sekcie