Frankfurt 2017 – BMW ukáže nový elektromobil, jeho vzhľad prezradilo video.

Nepôjde však o sériový model.
Vydané  Text: 
Mnohí tajne dúfali, že BMW vo Frankfurte predstaví nový elektrický model. V portfóliu značky aktuálne nájdeme elektrickú nákupnú tašku s označením i3, dostupnú v rôznych verziách, a športové kupé i8.


V ponuke tak jasne chýba praktický elektromobil pre celú rodinu. Aj preto internetom kolovali špekulácie o štvordverovom fastbacku s označením i5. Automobilka ale premiéru sériového modelu na autosalóne neplánuje, do Frankfurtu prinesie budúcu i5ku len vo forme konceptu.


Dizajn konceptu prezradilo oficiálne video. Vyobrazený automobil využíva všetky charakteristické prvky súčasných „i“ modelov. Akékoľvek technické údaje spojené s konštrukciou či pohonom sú zatiaľ tabu. V danej kategórii je akýmsi vzorom práve Tesla Model 3, ktorá sa už ale reálne vyrába. Parametre konceptu by tak mohli byť aspoň porovnateľné s americkým konkurentom.


*Zdroje: Motor1.com*
Automobilový priemysel čelí najťažšej skúške od samotného vzniku. Vysporiadať sa musí nielen s novými technológiami, reguláciou či elektrickou revolúciou, ale aj s čoraz častejším prehodnocovaním významu a dôležitosti automobilov v našich životoch. Ako to celé nakoniec dopadne, zatiaľ nie je známe. Transformácia sa však ešte len začína a budem veľmi rád, keď sa na túto cestu vyberiete spolu so mnou. Držte si klobúky!


ODPORÚČANÉInzercia

Inzercia

Advertisement