Mercedes-Maybach 6 Cabriolet je najskvostnejší kabriolet tohto storočia

ERIK STRÍŽ, 20.08.2017
Toto je budúcnosť luxusných kabrioletov. Výnimočné dielo od Mercedesu je pritom elektromobil.

Odhliadnuc od Tesly, elektromobily stále vnímame ako malé vrtké vozidlá s podivným dizajnom a otáznymi jazdnými vlastnosťami. Mercedes svojím vizinárskym koncepčným vozidlom Mercedes-Maybach 6 Cabriolet predstavuje elektromobilitu v úplne nových dimenziách. Automobil s nápadne dlhou kapotou má futuristický interiér a výrazne emotívny dizajn karosérie, ktorého ústredným motívom je všadeprítomný luxus.

Maybach 6 vo verzii kabriolet priamo nadväzuje na majestátne kupé predstavené presne pred rokom na podujatí Pebble Beach Concours d'Elegance. Tohtoročná účasť Daimleru/Mercedesu/Maybachu na tejto prezentácii luxusných a superšportových automobilov pravdepodobne na seba strhla celú pozornosť verejnosti.

Mercedes-Maybach 6 Cabriolet na Pebble Beach (foto: Daimler)


Kabriolet má dĺžku až 5700 mm, šírku 2100 a výšku 1340 mm, teda kopíruje rozmery minuloročného kupé a jedine na výške pridáva dva milimetre naviac. Ide teda o prakticky totožný kus, avšak s plátenou strechou a plne elektrifikovaným pohonom.

Mercedes-Maybach 6 Cabriolet na Pebble Beach (foto: Daimler)


Mercedes-Maybach 6 Cabriolet je navrhnutý výlučne ako elektromobil, pričom výkon celého pohonného systému dosahuje famóznych 550 kW (750 koní). Z nuly na rýchlosť 100 km/h vystrelí za menej ako štyri sekundy a podľa metodiky NEDC prejde na jediné nabitie až 500 kilometrov.Tento konkrétny automobil sa zatiaľ nechystá do výroby, je to vízia spoločnosti Mercedes-Benz o tom, ako by mohol vyzerať Maybach blízkej budúcnosti. Alternatívou k nemu je Mercedes-Maybach S 650 Cabriolet vyrábaný v limitovanom počte 300 kusov, ktorý síce nemá tak šialene dlhú prednú kapotu a ani výlučne elektrifikovaný pohon, disponuje však okázalo luxusným interiérom a úchvatným dizajnom karosérie.